Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Dlaczego ludzie potrzebują snu?

doria24

Zastanawialiście się kiedyś, po co nam jest sen? Przecież przesypiamy aż 1/3 naszego życia (osobiście, to nawet więcej), a dla niektórych jest to po prostu marnotrawstwo czasu.

Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak ważną czynnością dla naszego organizmu jest sen. komfortowy sen materace warszawa

A sen, to po prostu czas, jaki potrzebujemy na regenerację naszego umysłu i ciała. Im mniej śpimy, tym bardziej zakłócamy naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie i tym bardziej jesteśmy narażeni na problemy zdrowotne. Tracimy przede wszystkim naturalną odporność. Dlatego bardzo ważne jest, aby nasz sen był na tyle długi i głęboki, aby pozwolił on skutecznie usunąć skutki dziennego stresu, nerwowości, których w dzisiejszym czasie nie brakuje.

Zaleca się, aby w wieku dorosłym spać od 7 do 8 godzin na dobę, ale prawda jest taka, że każdy z nas ma swoje indywidualne zapotrzebowanie na sen. Jeżeli jednak narażamy się na długotrwałe niedosypianie, to konsekwencją tego typu postępowania jest spadek energii do działania, pogorszenie nastroju, uczucie wyczerpania i zmęczenia. Objawia się to też prosto - słaba koncentracja, słaby refleks, ogólne rozdrażenienie. Dlatego prawdą jest, iż człowiek wyspany może więcej, jest bardziej optymistycznie nastawiony do trudów dnia codziennego.

Co ma wpływ na dobry sen? Czynników wpływających na tą czynność jest wiele. Choroby cywilizacyjne, ogólna gonitwa i stres powodują, że coraz częściej mamy problemy z zaśnięciem, a nawet jeżeli zasypiamy, to śpimy płytko i krótko. Możemy oczywiście spróbować poprawić sobie warunki snu prostymi metodami:

1. Zapachy - świeże powietrze najlepiej wpływa na organizm ludzki, dlatego warto przed snem przewietrzyć sypialnię. Oczywiście trudno wietrzyć sypialnię zimą, ale można wtedy zastosować olejki zapachowe (najlepiej o zapachu lawendy, mięty, róży), świecie zapachowe itp. W ofercie pojawiają się też materace aromatyzujące nasączone olejkami lawendowymi. Przykładem takich materacy są materace z kolekcji Swiss, które są także super wytrzymałe i przewiewne.

2. Ustalenie stałych pór kładzenia się do snu - to daje organizmowi poczucie stabilności i naturalnie reguluje zegar biologiczny człowieka.

3. Unikanie spożywania posiłków tuż przed snem - najlepiej zjeść trzy godziny przed snem, a posiłek nie powinien być zbyt obfity, ponieważ uczucie przejedzenia praktycznie uniemożliwia zaśnięcie. Podobnie unikaj spożywania alkoholu przed snem - wbrew pozorom przeszkadza on w głębokim śnie - człowiek śpi, ale zbyt płytko i zbyt mocno odbiera sygnały z otoczenia.

4. Unikaj przegrzewania sypialni - najlepiej utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu w granicach 18 - 22 st. C, w zależności od własnych upodobań. Zbyt wysokie temperatury powodują wysuszenie powietrza i problemy z oddychaniem, uniemożliwiając swobodne zaśnięcie. Dlatego tak ważne jest też tutaj, aby odpowiednio dobrać np. kołdrę.

5. Nie próbuj się zmęczyć na siłę - to bezcelowa walka, która powoduje więcej złego niż dobrego.

To są proste metody, które zależą od nas, ale bardzo ważnym jest tu wybór odpowiedniego materaca

Będziemy się starać przedstawić Państwu jak materac może wpłynąć na nasze życie - zarówno negatywnie, jak i pozytywnie - i to nie tylko na problemy z bólem pleców, ale na skórę, na górne drogi oddechowe.

Zapoznamy Was z kolekcją materaców medycznych spełniających surowe normy europejskie, materacami dla dzieci i dla dorosłych, materacami piankowymi i materacami sprężynowymi, odkryjemy przed Wami prawdę o materacach lateksowych i materacach termoelastycznych.

Ideą naszą jest, aby ułatwić Tobie i Twojej rodzinie wybór najlepszego możliwego materaca, przy oczywiście określonym budżecie.

Szukasz sensownej porady - zajrzyj do nas, zajrzyj na naszą stronę oraz nasz fanpage z fajnymi poradami

 

 

 

 

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci