Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Kto rano wstaje....

doria24

FB_IMG_14540547797151

Dzisiaj zastanowimy się, jak materac może wpłynąć na nasze samopoczucie, abyśmy budzili się rano z humorem.

Pewno już teraz uśmiechacie się ironicznie, ale postaram sie Was, Niewiernych Tomaszów, odpowiednio zadziwić.

Człowiek bowiem dąży od zarania dziejów do polepszenia warunków swojego życia. Dlatego udomawiał zwierzęta, opanował umiejętnośc rozpalania ognia, nauczył się wytwarzać narzędzia i coraz bardziej skomplikowane urządzenia. Podobnie jest z miejscem do spania. Sen towarzyszy nam od początków ludzkości. Najpierw wystarczył kawałek ziemi, potem trawa i inne rośliny, skóry zwierzęce, łóżka, ławy, sienniki ze słomy i siana, a w końcu materace. Spójrzcie w przeszłość. Jeszcze kilkanaście lat temu materace zbudowane były ze zwykłego wkładu sprężynowego, z nałożoną bawełną, a potem pianką pliuteranową i obszyty materiałem. Potem pojawił się osławiony kokos, a najdroższe materace miały tzw. sprężyny kieszeniowe, woreczkowe, z czasem w układzie strefowym. Międzyczasem funkcjonowały materace z pianek poliuteranowych, które jednak ze względu na niską trwałość, poddatność na utlenianie i szybkie kruszenie spowodowały dzisiejsze obawy przy zakupie materacy piankowych, niesłuszne poniekąd, ale o tym później. Jeszcze kilka lat temu bardzo modne w zakupie były materace lateksowe, o różnej budowie (niestety rynek bardzo brzydko zapaskudził opinię o tych materacach, poprzez stosowanie tanich, chińskich wynalazków, udającFB_IMG_1452542354620ych ten bardzo dobry kosztowny materiał). Dzisiaj królują materace termoelastyczne, aczkolwiek tutaj też dochodzi do stosowania kiepskich zamienników, co powoduje coraz większą niechęć do tych naprawdę anatomicznych materaców. Wieści z Europy (a raczej tej jej cywilizowanej części) donoszą, że nadchodzi teraz epoka materaców z zimnych pianek (celowo piszę tutaj ogólnikowo, ponieważ to temat rzeka, który poruszę kiedyś indziej).

Po tym krótkim wstępie wróćmy jednak do tematu.

No, nie. Nie da się tak od razu. Musimy jeszcze coś poruszyć.

 

Co w dzisiejszych czasach, jest największym problemem człowieka? Nie, nie są to pieniądze. Tym problemem jest straszny, nienasycony, STRES. Hmm, ale co stres ma wspólmego u licha z materacem

Otoż ma. I ma to dużo wspólnego z dzisiejszą sentencją: "Ludzie wierzą, że aby osiągnąć sukces, trzeba wstawać rano. Otóż  nie - trzeba wstawać w dobrym humorze". A co trzeba uczynić, aby wstawać w dobrym humorze? Tak, tak - dobrze myślicie: WYSPAĆ SIĘ. 

Ale jak to zrobić, kiedy szef wredny, gonią nas terminy, małżonka lub małżonek wierci Ci dziurę w brzuchu, w Twoim mniemaniu błachą, dzieci rozrabiają, a świat jest, ogólnie rzecz ujmując, przeciwko Tobie? Jak wykazują bowiem badania stres jest głównym czynnikiem pojawiania się u człowieka kłopotów z zasypianiem, bezsennością. I jest to prawdziwa kwadratura koła, ponieważ brak snu, sen płytki (jak u zajączka, na którego czychają drapieżniki) powoduje potęgowanie uczucia stresu, obniża naszą koncentrację i powoduje ogólne rozdrażnienie, a od tego niedaleko do konfliktów, zawałów, wylewów etc etc.

Oczywiście  - można zastosować farmakologię, ale to chyba nie jest dobre wyjście. Można poszukać innej pracy z lepszym szefem, ale nie zawsze się to uda. O parterze, partnerce lepiej się nie wypowiadać, bo to śliski temat, a dzieci muszą się wyszumieć.

I teraz wracamy do tematu polepszenia warunków snu. O takich prostych zabiegach pisałem już poprzednio, dlatego teraz skupimy się trochę na materacach i materiałach używanych do ich produkcji.Cóż takiego można wykorzystać do produkcji, co pozwoliłoby nam zasnąć spokojnie i działało na nas odstresowująco? Środek jest prosty, znany ludzkości już od tysięcy lat. Dodam - środek naturalny, podarowany nam przez Matkę Naturę. To taka mała, fajniutka roślinka o pięknej nazwie LAWENDA.

Lawendę od pradziejów wykorzystujemy jako środek kosmetyczny oraz leczniczy. Olejki lawendowe działają kojąco na skórę, ale przede wszystkim są znane jako skuteczny środek antybakteryjny, oraz środek działający na ludzki układ nerwowy, szczególnie podczas napadów strachu i nerwicy. Udowodniono, że ma działanie relaksacyjne i antystresowe

I na pomysł zastosowania tego cudownego środka wpadli pomysłowi Szwajcarzy. piana AventO2 MaterassoCoż takiego zrobili? Użyli w produkcji pian na materace olejów lawendowych, tworząc super wytrzymałe piany wysokoelastyczne AventO2.

Ten cudowny materiał okazał się nie tylko produktem ekologicznym, ale przede wszystkim bezpiecznym dla zdrowia ludzkiego. Dzięki lawendzie wspomaga skutecznie proces zasypiania, umożliwiając relaksacyjny sen. Badania wykazały, że piana tego typu ma także najwyższą przewiewność oraz elastyczność. 

Powstało więc pytanie dlaczego nie wykorzystać tego środka w produkcji materaców. Jako jedna z pierwszych na świecie fabryk, która wykorzystała tą pianę do produkcji materaców jest słowacka firma Materasso

materac piankowy Swiss MagicPrzykładem może tutaj być materac piankowy Swiss Magic, który stanowi konturowo nacinany, przy pomocy laserowego urządzenia, monoblok piany AventO2. Jest to bardzo elastyczny i sprężysty materac, którego struktura dodatkowo pobudza układ krwionośny do bardziej wydajnej pracy. Dzięki temu mózg podczas spoczynku dostaje optymalną dawkę tlenu, a spięte mięśnie ulegają rozluźnieniu. Ulatniajace się z materaca naturalne opary oleju lawendowego działają kojąco na nasze nerwy i układ oddechowy (działa to jak inhalacje dla astmatyków), pozwalając szybciej zasnąć, bez zbędnego przebudzania się.

materac piankowy Swiss DynamicInnym przykładem tego typu materaca jest materac piankowy Swiss Dynamic. Tutaj, aby materac był bardziej miękki, a nadal zachowywał swoje kojące właściwości zastosowano dwie piany: środkową warstwę stanowi wysokoelastyczna piana Night Fly, którą obustronnie obłożono konturowo nacinaną pianą AventO2.

 

Jeżeli nadal nam nie wierzysz, to pozostaje Ci tylko jedno: musisz nas odwiedzić w Warszawie, w Centrum Towarowa 22 lok. F-5, ul. Towarowa 22 oraz na Doria24 lub, jeżeli chcesz liznąć więcej informacji fachowych na Facebooku. Polub nas, a będziesz na bieżąco z nowinkami z materacami i łóżkami.

komfortowe materace i łóżka w Warszawie

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Voyzik] *.play-internet.pl

    Ciekawe podejście do tematu. Czekam na kontynuuację !!

  • Gość: [Śpioch] *.play-internet.pl

    Czekamy na kontynuację opowieści. Temat ciekawie ujęty!

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci