Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Materac materacowi nierówny jest

doria24

Bardzo przepraszamy za opóźnienia w wpisach na naszym blogu. Niestety, ale aura ostatnio nie rozpieszczała Administratora i jego wena uleciała. A przecież naszym pragnieniem jest, aby nasze artykuły były pożyteczne dla Czytelnika.

Dzisiaj kontynuuować będziemy temat poruszony uprzednio na naszym blogu, tj. działanie materaców z kolekcji Swiss na nasze samopoczucie. Dowiedzieliśmy się już co nieco o materacach do których budowy użyto szwajcarskiej piany EvoPoreHRCnowoczesna piana wysokoelastyczna szwajcarska EvoPoreHRC, oczywiście ze względu iż jest to blog naszej firmy, chodzi nam tutaj o materace firmy Materasso. Być może, że i konkurencja obudzi się, oferując Państwu produkt naprawdę wysokiej jakości, a nie informując tylko ogólnie, że to piana o zwiększonej sprężystości.

Mniejsza o konkurencję, nie będziemy ani chwalić, ani tym bardziej ganić (a jest to bardzo nieprzyjemna niektórych konkurentów, którzy wietrzą w tworzeniu złego PR-u wokół konkurencji, drogę do sukcesu własnego - my tego nie popieramy i zwalczamy).

Przejdziemy do kontynuacji naszego wywodu na temat materacy z szwajcarskich pian.

W kręgu materaców produkowanych ze szwajcarskiej piany wysokoelastycznej EvoPoreHRC na szczególną uwagę zasługuje król wśród materaców, prawdziwy hit ostatniego roku - materac Thermo Silver.

Materac termoelastyczny Thermo Silver MaterassoAby oddać mu hołd, należy go jednak poznać bliżej. Oczywiście znajdziesz go w naszym salonie firmowym. Nawet nie wyobrażamy sobie, abyśmy mogli popełnić takie faux-pas i GO nie mieć. Wszakże to na dziś dzień materac o najlepszym stosunku cena/jakość. I dlatego przed nim drży konkurencja.

Ok. To zaczynamy.

Cóż w nim jest takiego szczególnego, takiego że aż oh i aż ah! Co jest powodem wzdychania do niego naszej drogiej konkurencji. Otóż jest to materac termoelastyczny, w którym usunięto taki jeden mały mankament materacy termoelastycznych, o którym większość Sprzedawców dyplomatycznie milczy przy sprzedaży, a który dla niektórych osób okazuje się potem problematyczny przy jego eksploatacji. A jest to po prostu tendencja do nagrzewania się - szczególnie uciążliwe jest to latem, gdzie część użytkowników twierdzi, iż czują się jakby leżeli w błocie. Jest to uczucie rzadkie, grunt to być dobrze wyspanym człowiekiem na dobrym materacuponieważ materac to nie siedzenie w samochodzie premium z systemem wymuszonej wentylacji, ale jednak niezbyt przyjemne, jak już się przytrafi.

Dzieje się tak dlatego, że organizm ludzki "lubi" działać tylko w bardzo wąskim zakresie temperatur. Wystarczy, że nastąpi tylko niewielka zmiana temperatury ludzkiego ciała, a już ten czynnik potrafi tak bardzo negatywnie wpłynąć na nasz organizm, że może spowodować nawet osłabienie całego układu immunologicznego. Teraz zwróćmy uwagę - kładziemy się do łóżka, najpierw mamy uczucie, że to na czym aktualnie śpimy jest przyjemnie chłodne, po czym po krótkim czasie okazuje się, że jest coraz bardziej ciepłe. Dzieje się tak, ponieważ ciało ludzkie wydziela nadmiar ciepła, który jest wyprodukowany przy normalnej czynności mięśni w ciągu dnia. Ciało musi się pozbyć nadmiaru temperatury, aby móc odpowiednio się zregenerować (stąd np. łatwiej zasnąć w wychłodzonym pomieszczeniu niż w pomieszczeniu nadmiernie nagrzanym: vide zima - lato). Jeżeli czujemy, że jest nam coraz bardziej gorąco to zakłócamy występowanie najgłębszej fazy snu, kiedy to funkcje fizjologiczne są ograniczone do minimum.

Właśnie na tą fazę snu wpływa nowoczesna piana Termosilver, która dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym naturalnie reguluje temperaturę ciała śpiącego człowieka i pozwala zachować te właściwe parametry przez dłuższy czas, od każdego średniej jakości materaca termoelastycznego (i wielu innych z grona materaców premium). Co takiego spowodował więc, że większość pian termoelastycznych nagrzewa się od ciała ludzkiego, a ta akurat nie?piana termoelastyczna Thermosilver

Nowoczesna piana Termosilver tworzy strukturę polegającą na zastosowaniu mikrokapsułek PCM (Phase Materials Change), włoskiej produkcji (a tam jest gorąco - wierzcie mi), pochłaniających ciepło wydzielane przez ciało ludzkie. Dzięki temu piana termoelastyczna zachowuje stałą, wewnętrzną temperaturę materiału, gwarantując śpiącemu człowiekowi najlepszy komfort termiczny na rynku. Podczas eksploatacji tego materaca, wewnątrz piany zachodzi reakcja zmiany struktury materiału, podczas której człowiek unika niepożądanego i nadmiernego nagrzania jak w piecu. Dodatkowo piana została nasączona mikrocząsteczkami soli srebra, co wzmogło właściwości antybakteryjne i podniosło znacznie higienę takiego materaca. Piana tego typu jest o tyle ciekawa, że samym mikrokapsułkom PCM, poświęcimy w następnym tygodniu, cały odrębny artykuł.

Teraz przejdźmy do konstrukcji materaca Thermo Silver, bo jest to też kolejny jego atut.

Zacznijmy oczywiście od fundamentu materaca. Materac Thermo Silver składa się z trzech warstw. Jego podstawą jest szwajcarska piana EvoPoreHRC o grubości 6 cm. Piana ta jest dodatkowo konturowo nacinana, przy pomocy precyzyjnej, laserowej wycinarki, sterowanej komputerowo. Środek materaca to z kolei klasyczna piana wysokoelastyczna ale o bardzo dużej gęstości (rzadko spotykana piana o gęstości aż 40 kg/m3, gdy najczęściej wartość ta oscyluje w granicach 30 kg/m3) i wysokości 10 cm, odpowiednio formowana do kształtów dolnej piany HRC oraz górnej piany termoelastycznej.prawidłowo dobrany materac Trzecia warstwa, o grubości 6 cm, to już wspominana, opisywana wyżej, włoska piana termoelastyczna Thermosilver. Co daje taka budowa. Przede wszystkim bardzo wysoką trwałość - co pozwoliło na udzielenie gwarancji aż 12 lat. Środkowa piana pozwoliła jednocześnie uczynić materac bardzo sprężystym i średniotwardym. Stanowi ona doskonałą podstawę dla super elastycznej piany Thermosilver. Formowanie pianki w "fale" dało możliwość uzyskania doskonałego podparcia materaca w każdym jego punkcie styczności z naszym ciałem. Górna piana Termosilver jest też dodatkowo moletowana dla uzyskania efektu mikromasażu i pobudzenia naszego układu krążenia do lepszej, bardziej wydajnej pracy.

I cóż. Pozostaje nam przypatrzeć się jeszcze jednemu, bardzo ważnemu składnikowi tego materaca, który zazwyczaj i przez Sprzedawców i przez Klientów jest trochę traktowany z przymrużeniem oka. A niesłusznie.

Co to takiego? To to, w co materac jest ubrany, czyli pokrowiec. Standardowo, firma Materasso, wyposaża ten topowy materac termoelastyczny w pokrowiec Silktouch. Co to takiego daje? Otóż jest to bardzo nowoczesny materiał, wyprodukowany przy pomocy nanotechnologii. Jest przede wszystkim jedwabiście elegancki i delikatny, wyjątkowo lekki i puszysty. Jest też bardzo trwały, dzięki zastosowanej, wysokiej gramaturze materiału (aż 600g/m3).pokrowiec na materac termoelastyczny Silktouch Pozwala on pianie Termosilver szybko reagować na temperaturę ciała człowieka, a przy okazji odbiera też nadmiar wilgoci wydzielanej przez śpiącego człowieka, dając śpiącemu poczucie, że śpi na świeżutkim prześcieradle. Nie podrażnia tez skóry śpiącego, co pozwala zasnąć głębiej, bez potrzeby przebudzenia, np. aby się przewrócić na bok. Dodatkowo pokrowiec ten wyposażony jest w pas wentylujący Pressless 3D, który działa jak mebrana, tj. wypuszcza wilgoć i nagrzane powietrze wewnątrz materaca na zewnątrz, ale uniemożliwia wtargnięcie do środka niejako z powrotem tych destrukcyjnych i dla materaca i dla człowieka, czynników.

Jak by powiedział, słynny pan Olo - król guzików, z serialu "Dom" (ciekawe, kto to pamięta): "To ile to kosztuje i dlaczego tak drogo?". Biorąc pod uwagę jakość użytych materiałów (stanowiących bądź, co bądź, pewne novum w branży), to śmiało możemy odpowiedzieć: Kosztuje tyle, że nie nadweręża kieszeni, dając jednocześnie mega, ekstra, kosmiczne uczucie najbardziej komfortowego snu.

Dane techniczne? Wysokość 23 cm, obciążenie ortopedyczne 140 kg, a wymiary? Jakie chcecie :D

Na dzisiaj to już koniec. Artykuł wszakże nie może być za długi. Oczywiście będziemy kontynuować, bo jeszcze wiele mamy do powiedzenia na ten temat. Jeżeli jesteś niecierpliwy, to wstępnie możesz kliknąć tutaj i tutaj, aby poczytać o innych modelach naszych materaców, z zastosowaniem technologii EvoPoreHRC.

 

Doria - komfortowe materace ortopedyczne i łóżka, na Towarowej 22 w Warszawie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Rafał] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak będę szukał materaca, to z pewnością do Was wpadnę!

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci