Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Odstresować się na materacu?

doria24

różne pozycje przyjmuje śpiący na materacuW poprzednim wpisie na naszym blogu wstępnie poruszyliśmy temat stresu i walki z nim, przy pomocy materaca. Ponieważ nie chcieliśmy przynudzać zbytnio, dlatego dzisiaj ponudzimy znowu trochę na ten temat.

Temat poruszmy z poziomu nieco drażliwego. Z góry przepraszamy za urażone tekstem białogłowy, ale to robimy akurat dla Was - drogie Panie. Aby to Wam było lepiej, albowiem zawsze twierdzimy, że zadowolona kobieta to Skarb.

Co takiego wspólnego mają materace z humorkami białogłowy? Kolekcja Swiss to materace wykonane w najnowocześniejszej technologii AventO2 Swiss Innovation Inside. W produkcji tego typu materaców dodaje się aktywne składniki w postaci olejku lawendowego i szwajcarskich roślin. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy przede wszystkim wyjątkowy komfort snu (co, jak udowodniono już wielokrotnie znacznie redukuje ilość porannych humorów), ale przede poskromić złośnicę materacem?wszystkim stanowi źródło energii. Podczas użytkowania takiego materaca nasz umysł i ciało regeneruje się, redukując POZIOM Aby STRESU. Ot, taka zaleta jak funkcjonalna stabilność też jest tutaj bardzo ważna - wszakże kobieta spokojna z pewnością okaże Wam jakoś swoje względy i zadowolenie.

Tak. Lawenda zawarta w materacu nie będzie tutaj nic sugerować, że to przez nią. Profilaktycznie uspokoi niespokojny charakter drugiej połówki, ograniczy liczbę bitew rodzinnych (w których praktycznie jesteśmy Panowie bez szans) i pozwoli nam, niczym Posejdonowi - zapanować nad żywiołem.

Po zapanowaniu nad charakterem kobiety możemy też przystąpić do rozwijania własnych zainteresowań typu oglądnie kanałów sportowych, delektowanie się zupką chmielową, najlepiej w męskim, sprawdzonym towarzystwie. Być może nawet, nie spotka nas za to żadna reprymenda (tu jednak należałoby liczyć tylko na łut szczęścia).

Aby jednak nie narażać się Paniom, naszym drogim Klientkom, tekst poniżej dedykujemy specjalnie dla Nich. Z pewnością będzie on milszy.

Drogie Panie!
Za oknem mróz i śnieg. A co z Waszym Misiem? Pewno bidulek chory, wczoraj wieczorem kichnął dwa razy, a dzisiaj rano miał podniesioną temperaturę do 36,7 st. C. Testament już spisał, z krewnymi pożegnał się na FB, a mamusia jestratujmy Misia za pomocą materaca w drodze na odsiecz umierającemu synkowi (sugerujemy opanować się i nie wpadać w Panikę - mamunia nie jest przecież taka zła, aczkolwiek pewnie narażone będziecie na pewne krytyczne uwagi).
Taaaa, Misio chory, Misio zły, Misio wtedy bardzo ostre ma kły. Sugerowałaś już aspirynę? Nie?! To dobrze - jeszcze biedak pomyśli, że chcesz go dobić przedawkowaniem paracetamolu. I jeszcze te ...okropne roztocza, które wszędzie czyhają na jego życie!

Jedno jest pewne. Musisz go ratować! Trzeba biedakowi pomóc w potrzebie i nie narażać się jego mamusi. Jak to zrobić?


Potajemnie przygotować miksturę rodem z reklamy TV, spróbować przytulić i pogłaskać po głowie (niewiarygodne, ale to bardzo skuteczny lek), a na przyszłość zastosować profilaktykę.

Jak?

Oczywiście ubrać lebiodkę ciepluteńko. Czasami jednak uniesiony męską dumą, odmawia On zakapturzenia i co wtedy zrobić? Mamy dla Was radę - zastosować materac, który go ogrzeje, poczuje się jak przy piersi mamusi. Trudna sprawa? Może nie jest tak źle. My oczywiście Ci pomożemy wyrwać Go ze szponów śmierci (kolejnej w tym roku). W  ofercie materaców na rynku znajdziecie drogie Panie wiele materacy wykonanych przy użyciu środków używanych szeroko w farmakologii i kosmetologii, jak oleje rycynowe, olejki lawendowe czy olejki z kwiatów neroli. Nie dość, iż są to wygodne materace, to właściwości olejków działają kojąco na wiele chorób, także na stres i nerwy. Dzięki temu rano jest szansa, że nie będziesz musieć wysłuchiwać utyskiwań i narzekań, a może nawet ożywiony i nareszcie wyspany wpadnie na pomysł, aby przynieść Ci śniadanie do łóżka? Kto wie...

A że my rozumiemy, iż zakup materaca nadweręży budżet na nową torebkę, pewno pozbawi możliwości zaopatrzenia się w nowe szpilki, zakłóci czas oczekiwania na nową kreację, to postaramy się ulżyć drogie Panie kieszeni i proponujemy 15% rabatu na wszystkie materace z atestem wyrobu medycznego i kolekcji Swiss. Głupio by było nie skorzystać, tym bardziej, iż zadowolony Misio może będzie skłonny tą torebkę kupić w dowód wdzięczności.

Dobra - koniec uszczypliwości, czas wrócić do tematu w sposób profesjonalny (ale z góry przepraszamy, jak się trafi jakaś złośliwa ironia).

Porozmawiajmy konkretnie o tych miksturach używanych w wytwarzaniu pian. Dzisiaj aby nie przynudzać, to powiem coś o tych uzyskiwanych z kwiatów lawendy.

Lawenda należy do rodziny Lamicea i  pochodzi prawdopodobnie z Indii, Persji lub Wysp Kanaryjskich. Potem została przeniesiona w region krajów Morza Śródziemnego, a obecnie jest hodowana w różnych rejonach świata, głównie ze względu na zastosowanie perfumeryjne.
Lawendowymi koneserami byli starożytni Rzymianie, którzy lubowali się w kąpielach z dodatkiem tego aromatycznego zioła, a i często dodawali tę roślinę w charakterze przyprawy do potraw. Dzięki temu, że legioniści zabierali w podróże ze sobą to zioło, rozpowszechniło się ono następnie w całej Europie. piana AventO2
W późniejszych czasach lawendy używano także jako środka konserwującego mięso, a za panowania Tudorów w Anglii, odkryto że ma ona właściwości także relaksacyjne.

W lecznictwie używa się zazwyczaj lawendy lekarskiej (Lavandula officinalis). Najbardziej znany jest tutaj olejek lawendowy, który ma bardzo mocne właściwości bakteriobójcze, oraz antystresowe - wspomaga układ nerwowy zwłaszcza w takich przypadkach jak nerwica czy napady paniki. Lawenda reguluje też perystaltykę jelit i dróg żółciowych, przeciwdziała wzdęciom i bólom brzucha, wspomaga wydzielanie soku żołądkowego oraz hamuje nadmierny rozwój flory bakteryjnej.
Kąpiel lawendowa delikatnie drażni skórę i może wywoływać lekkie zaczerwienie, uspokaja i niszczy drobnoustroje. Okłady z olejku lawendowego niosą ulgę cierpiącym na nerwobóle, wspiera też leczenie przewlekłych bólów gośćcowych czy bólom stawowym. Napary z olejku lawendowego działają podobnie do eukaliptusa - oczyszczają górne drogi oddechowe i działają korzystnie nawet w przypadku chorób płuc. UWAGA! Silny zapach lawendy odstrasza mole i muchy.

 

Poprzednio omówiliśmy już dwa materace wytwarzane przy pomocy olejów lawendowych. Dzisiaj ze względu na zmiany pogody, dokonamy analizy pozostałych modeli z naszej oferty materaców. Jak zwykle to u nas jest, są to produkty słowackiej marki materaców Materasso Slovakia.

To skupmy się dzisiaj dodatkowo na materacach wykonanych ze specjalnej piany wysokoelastycznej EvoPoreHRC.

Piana wysokoelastyczna EvoPoreHRC, to najbardziej zaawansowana technologicznie piana w produkcji nowoczesnych materaców wysokoelastycznych i materaców termoelastycznych. Piana tego typu była testowana w niezwykle ekstremalnych warunkach, przy wysokiej temperaturze i wysokiej wilgoci. Testy wykazały, iż piana tego typu nie zmienia swojej twardości pod wpływem niekorzystnych czynników, jest bardziej elastyczna, sprężysta, a co najważniejsze przewiewna. Dodatkowo tego typu piana jest wysoce ekologiczna, ponieważ w trakcie jej produkcji spala się o wiele mniej surowca, niż w przypadku pian PUR i HR.

Dobra, dobra - tyle reklamy pian. Teraz pomyślmy, jakie materace się produkuje z takich pian i co one nam dają, a przede wszystkim w jaki sposób redukują one poziom codziennego stresu w naszym życiu.

Tarrrrraaa!

Poznajmy materac piankowy Swiss Relax!

 

 materac Swiss Relax MaterassoO co tyle zachwytu z naszej strony? Bo naprawdę jest się czym zachwycać. Spanie na takim materacu, to jak podróż w przyszłość. Nie ma on sobie równego na rynku, ani pod względem rozwiązań, ani pod względem jakości i trwałości. To jeden z nielicznych materaców wysokoelastycznych, które mogą się pochwalić aż 12 letnią gwarancją użytkową.

Podstawę tego rewelacyjnego materaca piankowego jest specjalnie profilowana (przy pomocy najnowocześniejszego w Europie parku maszynowego) szwajcarska piana EvoPoreHRC o grubości 10 cm. Dzięki tej pianie materac nabiera ekstremalnej trwałości, a jednocześnie dzięki użytym olejom lawendowym nie szkodzi naszemu zdrowiu, a wręcz poprawiają naszą kondycję. Jest to bezpieczny materac dla osób chorych na astmę - nie wydziela żadnych szkodliwych oparów, ponieważ nawet klej użyty do łączenia pian to najnowocześniejszy klej szwajcarski SIMALFA, do produkcji którego nie używa się chemicznych rozpuszczalników. Zawarta lawenda działa tutaj też jak inhalator, pozwalając płucom na swobodniejszy oddech (a tym samym - lepsze krążenie krwi, lepsze "nakarmienie" mózgu zbawiennym tlenem). Oczywiście lawenda działa też pozytywnie na nasz ośrodek nerwowy, redukując poziom stresu do minimum, pozwalając na wspomożenie walki z nerwicami. Kolejnym zbawiennym skutkiem zastosowania lawendy w tym materacu jest jego naturalna antybakteryjność - 100% gwarancja dla osób z uczuleniami na kurz, roztocza i pleśnie.

Górną warstwę materaca stanowi specjalna piana wysokoelastyczna, która dzięki większej elastyczności lepiej dostosowuje się do anatomicznych kształtów naszego ciała. Daje to efekt mikromasażu, pozwalającego się odprężyć napiętym mięśniom.

Całość zamknięta jest też w nowoczesnym pokrowcu szwajcarskim Swiss Inside Lavender, pikowanym włóknem klimatyzującym i wszytym na boku materiałem 3D PRESSLESS, który działa jak membrana - wypuszcza wilgoć i nadmiar temperatury z materaca, ale nie pozwala wciągnąć oparów z powrotem. Daje to odpowiedni mikroklimat i przewiewność podczas snu. Oczywiście - pokrowiec można prać, wirować - dbać, aby był przez cały czas maksymalnie higieniczny. I co ważne, w trakcie takiego traktowania nie traci swoich właściwości bakteriobójczych.

Generalnie, aby nie zanudzać - czy to wkurzona Pani, czy zestresowany facet, uzyska na tym materacu spokój ducha i ciała, a jego życie w znacznej mierze się poprawi. Chociażby przez lepsze podejście do wyzwań w codziennych zmaganiach ze złem tego świata.

Uwaga - zapomnieliśmy wspomnieć, że materac zmierza bardziej ku miękkości, niż twardości. Dla osób o preferencjach do bardziej ascetycznych metod wypoczynku, lepszy będzie materac który opiszemy poniżej!

 

No to jazda! Panie i Panowie - przed nami twardziel wśród materaców: materac piankowy Swiss Adaptive we własnej osobie!

 materac piankowy Swiss Adaptive MaterassoHmm, zaręczamy iż określenie twardziel, wcale niekoniecznie należy w tym przypadku brać dosłownie. Jest to bowiem materac o dużym stopniu twardości, ale twardości, hmmm, w takim znaczeniu dobrym. Materac bowiem jest przede wszystkim bardzo sprężysty. Dlatego bardzo często polecamy go osobom starszym, które potrzebują pewnego, stabilnego podłoża, które zapewni im nie tylko komfort snu, ale swobodę przekręcania się, siadania i zapobiegnie powstawania odleżyn dla osób obłożnie chorych (i nie chodzi nam tu wcale o Twojego kochanego Misia - on nie jest aż taki schorowany, aby był narażony na odleżyny. No chyba, że bardzo czynnie uprawia swój sport - oglądanie w łóżku kanałów sportowych).

Ale skąd ta jego "cudowność". Albo lepiej - co to jest, za ile i dlaczego tak drogo kosztuje.

Ano - może i tani nie jest, ale za to co się zyskuje... To tak, jakbyście kupili sportowego jaguara, za cenę opla astry. Wystarczy? Nie? No dobra, postaramy się o lepsze uzasadnienie.

Materac Swiss Adaptive to przede wszystkim obustronna, kształtowana w formę kwadratów, szwajcarska pianka EvoPoreHRC, o której się już dzisiaj naczytaliście. Jest tutaj specjalnie bardziej zagęszczona, aby utwardzić bardziej powierzchnię materaca. Formowanie w kwadraty poprawiło znacznie i tak dobrą wentylację materaca. Aby uzyskać jednak odpowiednią sprężystość, w środku materaca umieszczono blok, konturowo nacinanej piany wysokoelastycznej o gęstości aż 40 kg/m3 (zazwyczaj stosuje się piany o gęstości 28-35kg/m3). To ona powoduje, że materac przystosowuje się do naszych wystających gnatów w sposób inteligentny, tj. nie usiłując nam ich wcisnąć w głąb naszego ciała. A to mogłoby być niezbyt przyjemnym uczuciem.

Oczywiście - tak, jak poprzednio zbawienne działanie ma tu lawenda, która robi to i owo dobrze w naszym organizmie. Powtarzać się nie będziemy, ale radzimy spojrzeć wyżej i na nasz przedostatni wpis. A jak nie wierzysz, to przyjdź i sprawdź, a nie krytykuj.

Dzisiaj będziemy już kończyć, aczkolwiek nasza opowieść o cudownych, lawendowych materacach się jeszcze nie skończyła. Przed nami jeszcze opowieść o wybitnym specjaliście w poprawie naszego życia, Królu w świecie materaców, przed którym konkurencja drży jako osika na wietrze, a po nocach przeżywa koszmary - osławionym asie - materacu Thermo Silver.

 

A tymczasem, tradycyjnie zapraszamy do naszego stacjonarnego salonu w naszej przepięknej stolicy - Warszawie, gdzie przy ulicy Towarowej 22, w czeluściach Centrum Towarowa 22 (d. Jupiter), w lokalu F-5 sobie przesiadujemy. Tym, co mają dalej, ale i tym co mają bliżej, dedykujemy nasz fanpage i stronę internetową.

Będziemy wdzięczni za polubienie nas, za słowa wsparcia i otuchy, za Wasze pytania, a także za słowa krytyki, obelgi i inne mniej przyjemne określenia, jeżeli macie takie na swojej myśli. Nie jesteśmy strachliwi, nie zamkniemy się w sobie i nie będziecie mieć nas na sumieniu. Bez względu na wszystko nadal będziemy próbowali odsłonić świat materaców każdemu, kto się tylko tym zainteresuje.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Rafał] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    żonie muszę kupić... może będzie bardziej wyrozumiała

  • Gość: [Sławek] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobre - wprawdzie kupiłem u Was inny materac, ale jak już będę miał małżonke, to chyba jej zafunduję nowy model materaca :D

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci