Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Materace z atestem wyrobu medycznego.

doria24

 pewnością spotkaliście się Państwo wielokrotnie z określeniem materac rehabilitacyjny, materac ortopedyczny, materac medyczny. Czy jednak każdy model materaca, który tak jest określany, zasługuje na takie miano?

Materac rehabilitacyjny generalnie, to materac, którego konstrukcja oraz używane materiały posiadają pozytywną opinię certyfikowanych ośrodków rehabilitacyjnych, które uprawniają do stosowania przy sprzedaży obniżonej, aktualnie 8% stawki podatku VAT (zgodnie z PKWiU 31.03.12.0). Są to więc materace absolutnie bezpieczne i wykonane z bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego materiałów.

Sprawę zaliczania konkretnych produktów do grupy wyrobów medycznych, reguluje norma ISO 13485:2003, która w Polsce została wdrożona 4 listopada 2005 roku jako PN-EN ISO 13485. Sprawę reguluje w naszym kraju Ustawa z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. 2010, nr 107, poz. 679), poprzez określenie procedur zgłaszania wyrobu do zatwierdzenia jako wyrobu medycznego.

Nie oznacza to jednak, że inne materace nie spełniają tych norm. Bardzo często po prostu firmy nie inwestują w certyfikację, ze względu na to iż jest to droga i kosztowna inwestycja. Natomiast kupując materac zgodny z PKWiU 31.03.12 oraz 31.03.12.0 (na dokumencie sprzedaży taka informacja winna być zawarta) mamy 100% pewność, iż tak jest w rzeczywistości.

Na rynku spotkamy oczywiście wiele materacy certyfikowanych. I to zarówno sprężynowych, lateksowych jak i piankowych. Także o różnych twardościach, dlatego nadal nie zwalnia nas to z obowiązku doboru materaca do rodzaju budowy naszego ciała i rodzaju schorzeń.

Musimy też pamiętać iż nie jest to lekarstwo, a jedynie środek wspomagajacy leczenie, lub środek profilaktyczny. Materac rehabilitacyjny nie poprawi naszej sytuacji, jeżeli zaniedbamy odpowiednie leczenie, rehabilitację i nie zastąpi nam zbawiennego wpływu ruchu. 

W naszym artykule omówimy tutaj przykłady tego typów materaców na przykładzie produktów firmy Materasso. Oczywiście wskażemy też produkty konkurencji, które legitymizują się takimi certyfikatami.

Rozpocząć musimy jednak od wyjaśnienia rozpowszechnianych przez konkurencję informacji, jakoby firma Materasso nie miała i nie ma prawa stosować do swoich materaców obniżonej stawki podatku VAT. Jest to oznaka słabości konkurencji i jej obaw, ponieważ w tej sprawie wydał już decyzję pozytywną dla firmy Materasso organ skarbowy, z którą zapoznać się Państwo możecie pod tym linkiem. Dyrektor Izby Skarbowej zdecydowanie potwierdził zasadność kwalifikacji materaców Materasso do obrotu z obniżoną stawką podatku VAT.

Wracając jednak do tematu materaców rehabilitacyjnych, oczywiście jest wiele firm, których materace mają taki atest. Oprócz fabryki Materasso, taką ofertą dysponuje także polski Janpol, SenActive, włoskie PerDormire i inne. My chcemy tutaj przede wszystkim wykazać, co wpłynęło na zakwalifikowanie materaca do tej grupy. Stąd też poświęciliśmy na powstanie tego artykułu sporo czasu.

wyrob_medyczny

 Jak już wcześniej wspominaliśmy, omówienie tego problemu dokonamy przede wszystkim na przykładzie wyrobów fabryki Materasso.

Materace z atestem wyrobu medycznego w naszej ofercie znajdziecie zarówno w grupie materaców sprężynowych, materaców piankowych, materaców termoelastycznych oraz materaców lateksowych. I w takiej kolejności dokonamy omówienia tego typu materaców.

Materace sprężynowe - kieszeniowe, z atestem wyrobu medycznego.

Materace kieszonkowe to materace do budowy których używana jest sprężyna z nierdzewnego drutu, każda umieszczona w osobnej kieszonce, którą stanowi materiał chroniący wnętrze przed skutkami nadmiernej wilgoci w materacu. Tego typu sprężyna ma  znacznie większą zdolność ortopedycznego dopasowywania się do ciała ludzkiego niż klasyczna sprężyna bonellowa (dlatego tego typu materaca, to rzadkość na rynku, dzięki większej ilości sprężyn i ich niezależnej od siebie działalności. Każdy materac kieszonkowy w naszej ofercie posiada siedem stref twardości, tzw. fizjosystem.

Podstawowym modelem w naszej ofercie jest materac Premier Bio-Ex Luxus.

Jądrem tego materaca jest sprężyna kieszeniowa, pięciozwojowa wykonana z drutu zabezpieczonego antykorozyjnie, zamknięta w woreczkach wykonanych z materiału działającego jak membrana - tj. wypychającą powstałą wilgoć wewnątrz kieszeni, ale ograniczającą napływ wilgoci z reszty materaca. Obustronnie wkład sprężynowy został obłożony przekładką tapicerską o gramaturze 200 g/m3. Całość wyposażono w komfortową, przewiewną piankę PUR o gęstości 25 kg/m3 i ubrano w pralny pokrowiec Aloe Vera, dodatkowo pikowany włóknem klimatyzującym o gramaturze 200 g/m3. Całość pianek, przekładki tapicerskiej i wkładu sprężynowego jest łączona ze sobą przy pomocy organicznego, bezpiecznego kleju szwajcarskiej firmy SIMALFA.

Materac jest generalnie materacem średniotwardym, dla wygody Klientów wykonywany w dwóch wersjach: w wersji H2 dla osób o wadze maksymalnie 105 kg oraz w wersji H3 o wadze maksymalnie do 115 kg.

Pokrowiec Aloe Vera jest pokrowcem pralnym, zawierającym aktywne enzymy, substancje mineralne i aminowkwasy, które mają pozytywny wpływ na skórę człowieka i działają relaksacyjnie na umysł podczas snu. Pokrowiec nadaje się do prania w temperaturze do 60 st. Ci można go wirować. Materac objęty jest gwarancja 2 lata na pianki oraz 10 lat na sprężynę.

Materac doskonale nadaje się dla osób z kifozą, ponieważ zastosowana pianka PUR daje dosyć solidne podparcie plecom i pozwala na znacznie lepsze ułożenie ciała podczas snu (o problemach z kręgosłupem poświęcimy jeden z kolejnych artykułów i wtedy będziemy proponować konkretne materace). Należy pamiętać jednak, że nie jest to długowieczny materac, a ze względów czysto higienicznych zalecana częstotliwość jego wymiana to 6 lat.

Materac została przebadany przez słowackie klinki i posiada certyfikat wydany przez tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, ważny w każdym kraju UE.

Bardziej zaawansowanym technologicznie modelem materaca kieszeniowego z atestem wyrobu medycznego jest materac Primator Bio-Ex Royal.

Jądro tego materace stanowią identyczne sprężyny, jak w materacu Premier Bio-Ex Luxus, ale użyto tutaj o wiele lepszych przekładek tapicerskich, których gramatura wynosi tutaj aż 800 g/m3, a pokrowiec z naturalnej celulozy Lyocell jest przepikowany włóknem klimatyzującym o gramaturze 300 g/m3. Natomiast zamiast pianek typu PUR, w materacu tym użyto perforowanej płyty lateksu. Dzięki temu materac ten jest o wiele bardziej higieniczny i antybakteryjny, a dodatkowo sam zastosowany lateks ma bardzo dobre właściwości ortopedyczne. Jest to dobre rozwiązanie dla alergików (bez stwierdzonego uczulenia na lateks), ponieważ materac jest wysoce antybakteryjny.

Zastosowany w materacu pokrowiec Lyocell znacznie podnosi jakość tego materaca. Jest to bowiem włókno, którego bazą jest naturalna celuloza drzewna. Materiał tego typu bardzo dobrze pochłania i odprowadza wilgoć, szybko schnie, jest aksamitnie delikatny i naturalnie antybakteryjny.

Dla Państwa wygody materac wykonywany jest w dwóch twardościach: H2 - bardziej miękkiej, oraz H3 - bardziej twardej. Ze względu na używane materiały udzielna jest tu pełna 3-letnia gwarancja na cały materac i dodatkowa 10-letnia gwarancja na wkład sprężynowy materaca. Oczywiście - dla zachowania lepszej higieny i bezpieczeństwa dla własnego zdrowia - zalecana jest wymiana tego typu materaca co ok. 8 lat. Materac zalecany jest osobom u których stwierdzono kifozę.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w dziedzinie materaców z atestem wyrobu medycznego jest materac Komodor Bio-Ex.

Jest to bardzo charakterystyczny materac w ofercie. Wyróżnia się przede wszystkim wysokością - aż 24 cm, ale także dwustronną budową. Jądrem są tu oczywiście sprężyny kieszonkowe, tak jak w poprzednio opisanych modelach. Natomiast cała jego "efektowność" tkwi w pozostałych zastosowanych materiałach. Dzięki specyficznej budowie w materacu uzyskano dwie różne twardości - z jednej strony jest on miękki, a z drugiej średniotwardy.

Od strony miękkiej, wkład ze sprężyn kieszeniowych obłożony został przekładką tapicerską o gramaturze materiału 200 g/m3, wzmocniona warstwą piany antibacterial i wyłożoną komfortową, moletowaną pianka termoelastyczną. Decyduje to o tym, iż leżąc na tej stronie materac bardzo szybko dostowuje się do naszego ciała i daje nie tylko podparcie, ale działa rozluźniająco na mięśnie. Ale uwaga! Strona ta nie nadaje się do użytko dla osób ze stwierdzoną kifozą. Będzie zbyt miękka i może powodować pogorszenie sytuacji. Dlatego jest tak ważnym najpierw się zdiagnozować u fizjoterapeuty.

Strona średniotwarda tego materaca oprócz przekładki tapicerskiej o gramaturze aż 800 g/m3, wyłożona została warstwą moletowanej pianki wysokoelastycznej o gęstości 28 kg/m3, która daje efekt mikromasażu (czyli pobudzania układu krwionośnego do wytężonej pracy, aby "dokarmić" mózg śpiącego człowieka) i zapewnia wysoką przewiewność tego materaca. Strona ta jest już dostatecznym podparciem dla osób z kifozą, ale generalnie model zalecany jest bardziej dla osób cierpiących na lordozę.

Materac wyposażony jest w najnowszy pokrowiec Algua, który zawiera w sobie związane w mikrokapsułkach ekstrakty z alg morskich Spirulina, które zawierają 11 naturalnych witamin, 10 minerałów, 18 aminokwasów, 3 kwasy tłuszczowe, beta-karoten, żelazo oraz dużą ilość przeciwutleniaczy i protein. Wszystkie te "cuda" uwalniają się podczas snu i działają dobroczynnie na skórę człowieka. Jest to najnowsza, niepowtarzalna technologia stosowana w pokrowcach materacowych, powstała na wskutek dążeń do stworzenia jak najbardziej komfortowych warunków do wypoczynku.

Zastosowane materiały do budowy tego materaca materiały nie tylko są bezpieczne dla zdrowia ludzkiego, ale pozwalają na udzielenie 3 letniej pełnej gwarancji na materac i 10 letniej gwarancji na wkład sprężynowy.

W dalszej części artykułu pojawią się dwa modele materaców sprężynowych, w których używane są bardziej nowoczesne sprężyny typu multipocket. Ponieważ sprężyny tego typu mają mniejszą średnicę, to na jeden metr kwadratowy powierzchni materaca przypada ich prawie 3 krotnie więcej niż w przypadku klasycznych wkładów kieszeniowych. Daje to znacznie lepszą elastyczność materaca i znacznie mniejsze naciski zwrotne ze strony sprężyn na ciało śpiącego człowieka.

W naszej ofercie dysponujemy na dziś dzień dwa takie modele:

 • materac Amerika,
 • materac Admiral Bio-Ex Exclusive.

Materac Amerika to klasyczny materac typu multipocket. Sprężyny systemu 1000 obłożono tu obustronnie przekładka tapicerską o materac ortopedyczny multipocket Amerikagramaturze 200 g/m3 dla wersji H2 oraz 800 g/m3 dla wersji H3. Po obydwu stronach umieszczono perforowany wkład lateksu, która oprócz bardzo dobrych właściwości antybakteryjnych zapewnia też dobrą elastyczność i dopasowywanie się do anatomicznych kształtów ciała ludzkiego. Całość została "zamknięta" w pralnym pokrowcu Bamboo, wykonanego na bazie naturalnych włókien bambusa, baweły i poliestru. Jest to materiał jedwabiście miękki i przyjemny w dotyku, w sposób naturalny izolujący mikroorganizmy.

Jak już wspomnieliśmy w opisie, materac Amerika wykonywany jest w dwóch twardościach - bardziej miękkiej H2 (przeznaczonej dla osób o maksymalnej wadze 110 kg) oraz bardziej twardej H3 (dla osób o maksymalnej wadze 130 kg). Jest to doskonały materac dla osób ze stwierdzoną kifozą.

Z kolei materac Admiral Bio-Ex Exclusive to nie tylko wysoki materac (24 cm), ale też deklasujący większość swoich konkurencyjnych odpowiedników, materac wyprodukowany w oparciu o wkład ze sprężyn systemu multiopocket 1000. Nie to jest jednak w nim najistotniejsze. Ważnym elementem tego materaca jest gruba warstwa pianek naturalnych, jakie w nim zastosowano. Sprężyny tutaj materac ortopedyczny Admiral Bio-Ex Exclusivezostały obłożone tutaj jednostronnie przekładką tapicerską i warstwą piany antibacterial, na którą z kolei nałożono wysokiej klasy piankę termoelastyczną Viscogreen (więcej o tego typu piankach przeczytasz tutaj), która w sposób komfortowy i szybki przyjmuje kształt anatomiczny ciała śpiącego człowieka. Natomiast od strony twardszej użyto oczywiście też przekładki tapicerskiej, piany antibacterial i naturalnej, wysokoelastycznej piany Biogreen (o której przeczytać możecie Państwo tutaj). Daje to przede wszystkim możliwość zmiany strony użytkowej w zależności od potrzeb, ale pozytywnie wpływa na sylwetkę śpiącego człowieka ze stwierdzoną lordozą lub kifozą. Jest to bowiem najbardziej uniwersalny materac w tym momencie. Do tego pozwala na o wiele lepszą współpracę z ciałem śpiącego człowieka.

Dzięki zastosowanym materiałom materac charakteryzuję się również znacznie wyższą gwarancją - w tym przypadku 6 lat na cały materac i 10 lat na wkład sprężynowy. Zaliczany jest do materaców bardziej miękkich.

Oczywiście, także konkurencja posiada tego typu materac legitymujące się atestem wyrobu medycznego. W szczególności takimi cechami charakteryzuje się tutaj przede wszystkim polska fabryka materaców Janpol.

 

Materace z atestem wyrobu medycznego zbudowane z pianek PUR i wysokoelastycznych.

9_wplyw_snu2

 Wśród materaców zbudowanych z pianek, które przeszły pozytywnie badania i certyfikację, znajdziemy dwa modele materaców:

 • materac Natur Green,
 • materac Klasik.

Każdy z tych materaców reprezentuje zupełnie inne rozwiązania w materacach, oraz różne materiały zastosowane do ich produkcji. Łączy je jedno - obydwa materace przeszły pozytywnie certyfikacje i obydwa legitymują się certyfikatem wyrobu medycznego. Nie mniej obydwa rozwiązania są pomocne przy różnych schorzeniach układu kostnego. Stąd różnice cenowe i różnice w twardościach.

Materac Natur Green to materac wykonany z konturowo nacinanego monobloku piany wysokoelastycznej Biogreen o wysokiej przepustowości powietrza i doskonałych właściwościach ortopedycznych. Dzięki konturowemu formowaniu powierzchni materaca w materac ortopedyczny Natur Biogreensześciany uzyskano w tym materacu nie tylko znacznie lepszą wentylację, ale zmiękczono nieco jego powierzchnię, utrzymując twarde jądro materaca. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z lekką kifozą przy zastosowaniu twardości H3, ponieważ materac zapewnia naprawdę dobre podparcie pleców i zapewnia stabilne, twardawe podparcie. Natomiast w wersji H2 zdecydowanie zalecany jest dla osób cierpiących na lordozę.

Materac, dla polepszenia efektów prozdrowotnych, został wyposażony standardowo w pokrowiec Lyocell 3D, który dzięki zastosowanemu pasowi 3D zapewnia maksymalne odprowadzanie nadmiaru temperatury odebranej z ciała ludzkiego. Dzięki całkowitej, naturalnej antybakteryjności pokrowca, materac z łatwością przeszedł certyfikację i jest chyba najstarszym modelem materaca z atestem wyrobu medycznego w naszej ofercie.

Zastosowany materiał pozwolił udzielić 12 letniej gwarancji producenta na materac Natur Biogreen.

Z kolei materac Klasik to jeden z najtańszych modeli materaców, zbudowany na bazie pianek poliuteranowych PUR i RE. Zbudowany jest z trzech pianek: jądro materaca to specjalna, bardzo twarda pianka RE o gęstości 80 kg/m3 i grubości 8 cm, która decyduje o materac ortopedyczny Klasikmaksymalnej sztywności materaca, obłożona z jednej strony masującą pianką PUR o gęstości 28 kg/m3 i grubości 4 cm, a z drugiej strony pianką PUR o gęstości 25 kg/m3 i wysokości 4 cm. Dlatego ten materac jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z kifozą, gdzie istotnym jest, aby materac był po prostu twardawy i dawał solidną podstawę pod ciało. Materac jest pięciostrefowy.

Całość została zamknięta w pokrowcu Bamboo, podobnie jak materac Amerika.

Jest też pewien minus w całej sprawie. Jest to materac zbudowany z pianek poliuteranowych, które nie grzeszą trwałością. Przy kifozie mają one bardzo dobre parametry, ale trzeba się tutaj liczyć z częstymi wymianami materaca. Stąd też krótka gwarancja - zaledwie ustawowe 2 lata.

Kolejną grupą materaców, wśród których znajdziemy materace z atestem wyrobu medycznego w naszej ofercie, są materace termoelastyczne.

W ofercie firmy Materasso znajdziecie Państwo cztery modele materaców termoelastycznych, które przeszły pozytywnie certyfikację:

 • materac Termopur Comfort,
 • materac Sultan Termopur,
 • materac Viscogreen H2 lub H3,
 • materac Viscogreen Lux.
 materace Materasso

Pierwszy model - materac Termopur Comfort - to materac, który przeszedł jako pierwszy certyfikację. Na rynku jest oferowany od kilku lat i wciąż cieszy się niebywałym powodzeniem. Jest to materac trzyczęściowy, tj. składa się z trzech pianek, połączonych ze sobą przy pomocy kleju Simalfa. Jądrem tego materaca jest wysokiej klasy, bardzo sprężysta i przewiewna piana NightFly, obłożona od stronymaterac ortopedyczny Termopur Comfort twardszej moletowaną pianą wysokoelastyczną typu HR, o gęstości 35 kg/m3. Górna warstwa, miększa, z kolei została wykonana z warstwy 4 cm pianki termoelastycznej o doskonałych właściwościach adaptacji do anatomicznych kształtów naszego ciała. Taka budowa pozwala swobodnie zastosować ten materac zarówno przy kifozie, jak i lordozie, ponieważ umożliwia wybór twardości powierzchni spania.

Materac został wyposażony w pokrowiec Aloe Vera, pikowany dodatkowo włóknem klimatyzującym o gramaturze 200 g/m3. Pokrowiec ten poprawia pracę materaca i działa kojąco na skórę śpiącego człowieka.

Materac objęty jest 6 letnią pełną gwarancją na wnętrze tego wysokiej klasy materaca.

Drugim materacem termoelastycznym z atestem wyrobu medycznego jest bardziej zaawansowany technologicznie materac Sultan Termopur.

02_sultan_termopur_pl11

Jest to też materac zbudowany z trzech rodzajów pian, jednakże przede wszystkim z bardziej nowoczesnych pianek. Dolna, twardsza warstwa tego materaca to lateks syntetyczny, o dużej przewiewności, co zapewnia większą antybakteryjność tego materaca. Środkowa piana to naturalna piana Biogreen, produkowana na bazie oleju rycynowego. Jak już wspominaliśmy w artykule o pianach wysokoelastycznych, jest to jedna z najbardziej zaawansowanych, nowoczesnych i naturalnych pian, bezpiecznych tak dla zdrowia człowieka, jak i dla środowiska. Jej elastyczność punktowa oraz sprężystość jest bardzo wysoka, przy jednocześnie dużej gęstości pianki (40 kg/m3) i stanowi ona bardzo dobrą bazę dla materaca, praktycznie nie spotykaną u konkurencji. I wreszcie - 6 cm warstwa pianki termoelastycznej o gęstości 50 kg/m3 daje pewność, że materac mimo pewnej twardości, dopasuje się do anatomicznych kształtów ciała. Co istotne, wszystkie te piany są w newralgicznych miejscach specjalnie formowane - daje to pewność, iż w rejonie ramion, biodra i pod nogami dadzą one nieco twardsze podparcie niż pod pozostałymi częściami ciała ludzkiego. Jest to bardzo ważne np. przy kifozie, gdzie trzeba mieć twarde podłoże, szczególnie w miejscach narażonych na dalszą degradację w układzie kostnym.

Materac Sultan Termopur standardowo wyposażany jest w pokrowiec Bamboo, który dzięki zastosowanym materiałom bardzo dobrze wiąże i uwalnia wilgoć, regulując na powierzchni materaca temperaturę. Pokrowiec jest mocno pikowany włóknem klimatyzującym o gramaturze 300 g/m3. Materac objęto też gwarancją producenta 6 lat na wkład materaca.

W ten sposób przechodzimy do materaców z grupy atestowanych jako wyroby medyczne, które charakteryzują się najlepszą, proekologiczną i prozdrowotną wartością dodaną, jakim jest materac Viscogreen i Viscogreen Lux

piana Viscogreen i piana Biogreen

Materac Viscogreen to jeden z najlepszych na rynku materaców, zbudowany z rewelacyjnej włoskiej pianki Biogreen i Viscogreen. Jest to trójwarstwowy materac termoelastyczny, zbudowany z dwóch warstw formowanych i nacinanych konturowo pian typu Biogreen, oraz 6 cm warstwy pianki termoelastycznej Viscogreen. Jak już wcześniej pisaliśmy, piana Viscogreen jest produktem pochodzenia naturalnego, wyprodukowana na bazie oleju rycynowego. W porównaniu do takich zwykłych, tanich pianek materac termoelastyczny Viscogreen H2 H3termoelastycznych, ta pianka oferuje bardzo szybką reakcję na temperaturę, masę oraz anatomiczne kształty ciała śpiącego człowieka. Niemal natychmiast odwzorowuje naturalne krzywizny ciała, jednocześnie rozluźniając mięśnie i nie uciskając układu krwionośnego naszego ciała. Daje to możliwość głębszego, spokojniejszego snu, bez konieczności zmiany pozycji ciała na materacu. 

Materac polecamy szczególnie ludziom ze stwierdzoną lordozą, gdzie istotne jest, aby jak najmniej obciążać kręgosłup, aby odciążać i rozluźniać napięte mięśnie. 

Materac standardowo wyposażany jest w pokrowiec Greentex Visco 3D, gdzie znajdziemy dodatkową, 2 cm warstwę pianki leniwej, która wspomaga szybkość reakcji samego materaca. Zastosowany w niej pas wentylacyjny 3D "czuwa" nad zapewnieniem odpowiedniego klimatu na powierzchni materaca, zapobiegając uczuciu przegrzewania się. Te wszystkie materiały, jakie użyto do produkcji tego materaca są bezpieczne dla zdrowia ludzkiego nie tylko jako profilaktyka i wspomożenie leczenia schorzeń układu kostnego, ale także chorób skóry i górnych dróg oddechowych.

Materac produkowany jest w twardościach H2 i H3, le naszym zdaniem jednak lepiej zainteresować się w tym przypadku wersją H3.

Materac objęty jest także aż 12 letnią gwarancją producenta na zastosowane pianki we wnętrzu materaca.

Z kolei materac Viscogreen Lux, to materac dwuczęściowy, zaliczany do materaców twardych. Przeznaczony jest dla osób ciężkich i dotkniętych kifozą. Fundamentem materaca jest tu monolit pianki wysokoelastycznej typu Biogreen H3, o gęstości 45 kg/m3, a warstwę komfortową zapewnia 6 cm pianki termoelastycznej Viscogreen o gęstości 55 kg/m3. Stanowi on solidne podparcie, a jednocześnie sama powierzchnia materaca jest doskonałym amortyzatorem dla ciała. Zapewnia nie tylko dopasowywanie się do ciała, ale także rozluźnia mięśnie i odciążą kręgosłup.materac Viscogreen Lux

Bardzo efektowny jest pokrowiec w jaki wyposażono ten materac. Pokrowiec Eucalyss Visco 3D, jest nie tylko dodatkowo pikowany piana termoelastyczną o grubości 2 cm, ale także nasączony 100% wyciągiem z Eukaliptusa Citridora, co daje mu niesamowite właściwości odstraszające dokuczliwe owady. Oczywiście pokrowiec jest wyposażony w pas wentylacyjny 3D, który zapewnia wybitnie przyjazny ciału człowieka mikroklimat na powierzchni materaca.

Materac, dzięki budowie z pianek naturalnych, objęty jest także 12 letnią gwarancją producenta.

 

Spośród oferty konkurencji, możemy spokojnie zaproponować materace termoelastyczne z atestem wyrobu medycznego:

I w ten sposób doszliśmy do kolejnej grupy materaców z atestem wyrobu medycznego, jakim są materace lateksowe.

Tutaj w naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa modele materaców:

 • materac Premier Biospring,
 • materac Sultan Latex Extra Lux.

Materac Premier Biospring to nowoczesny materac, stanowiący hybrydę lateksu z pianą wysokoelastyczną. Jądrem tego materaca jest sprężysta i przewiewna piana Biospring o gęstości 35 kg/m3, formowana w kształt przypominający sprężyny. Piana ta została obłożona obustronnie naturalnym włóknem Seacell, oraz płytą bardzo przewiewnego, perforowanego lateksu.materac ortopedyczny Premier Biospring

Generalnie materac jest dosyć twardy, dlatego doskonale nadaje się dla osób z zaawansowaną kifozą, które mają przeciwskazania do stosowania pian termoelastycznych, bądź nie czują się dobrze na tego typu rozwiązaniach.

Gwarancja udzielana na ten materac to aż 6 lat.

Drugim materacem certyfikowanym jako wyrób medyczny w dziedzinie materaców lateksowych, jest materac Sultan Latex Extra Lux. materac ortopedyczny Sultan Latex Extra LuxJest to również materac zalecany dla osób z kifozą, ponieważ jedna ze stron materaca jest bardzo twarda, a druga średniotwarda. Daje to pewność, że podłoże nie będzie działało negatywnie na ciało człowieka i nie pozwoli na pogłębianie się schorzenia. Jądrem tego materaca jest twarda mata kokosowa, obłożona różnej gęstości płytami perforowanego lateksu. Dodatkowo materac wyposażono w pokrowiec Eucalyss Visco 3D, który dzięki wszytej warstwie piany termoelastycznej czyni stronę miększą przyjemnie komfortową.

Na materac również udzielana jest gwarancja 6 letnia.

 Spośród oferty konkurencji warto zainteresować się wyrobami firmy Janpol, takimi jak materac Zeus, materac Demeter oraz materac Temida i materac Atena.

Na tym kończymy przegląd materaców z atestem wyrobu medycznego. Mamy nadzieję, że wiedza i oferta na jaką wskazujemy przyda się Państwu przy wyborze stosownego dla siebie materaca. Oczywiście, spotkaliście się Państwo z nowymi pojęciami jak kifoza, lordoza, skolioza, które są nazwami schorzeń układu kostnego. Zdajemy sobie sprawę, że jest to pożądana wiedza, dlatego postaramy się wkrótce opublikować artykuł na ten temat. Dołożymy wszelkich starań, aby artykuł ten również był dla Państwa pożyteczny.

Doria - komfortowe materace warszawa

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • akurat-52

  Ja przy zakupie materaca korzystałam z oferty Italmeble. Mają materace Tempur w dobrych cenach, też bardzo wygodne link do oferty

 • doria24

  Super. Materace Tempur to bardzo dobre materace, ale komentarz Państwa nic nie wnosi poza ukrytym linkiem do Państwa strony. Może warto nieco się wysilić i dodać coś ciekawego dla zwykłego Kowalskiego, który poszukuje materaca? Klient raczej nie używa linku z anchor textem, dlatego prosimy: chcesz w jakiś sposób podpiąć się pod naszego bloga, wnieś w komentarzu treść istotną dla Klienta. O materacach Tempur akurat można wiele powiedzieć ciekawego, aby Klient zechciał się zaznajomić z Waszą ofertą. Informujemy, że komentarze zawierające jedynie reklamę będą usuwane, ponieważ ceną reklamy na blogu jest wniesienie wiedzy istotnej dla czytelnika.

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci