Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Poduszki anatomiczne - czy warto w to inwestować?

doria24

Jednym z niedocenianych elementów w naszych sypialniach jest zwykła, przytulna poduszka. I mamy tutaj dwie szkoły podejścia - albo kupujemy byle co, zazwyczaj najtańsze podróbki, bądź nie kupuje w ogóle. Obydwie szkoły, w tym trzecia - głosząca, że im droższa, tym lepsza, są złym podejściem do tematu.

Zaznaczyć tu trzeba najpierw fakt, że kupowanie materaca bez dobranej poduszki, może czasami zniwelować prawidłowe działanie materaca na nasze ciało do minimum, a czasami dobra poduszka poprawia funkcjonalność posiadanego materaca. Ważne, aby poduszkę dobrać "na miarę" do własnych potrzeb.

Dobór oczywiście jest bardzo trudny, ale od tego są takie sklepy jak nasza firma - która mieści się w Warszawie, w dawnym Centrum Jupiter, ul. Towarowa 22 lok. F-5 w Warszawie - salon Doria. My chętnie Państwo pomożemy i fachowo doradzimy.

Materace Warszawa - Materace Inspirowane Naturą Doria

Poduszka anatomiczna.

Mówiąc o poduszce anatomicznej, mamy oczywiście na myśli materiał uformowany w kształt gwarantujący anatomiczne podparcie naszej głowie i szyjnemu odcinkowi naszego kręgosłupa.

Poduszki tego typu wykonywane są z różnych materiałów:

 • pianki poliuteranowej - tańsze modele,
 • pianki wysokoelastycznej,
 • pianki termoelastycznej - najczęściej stosowanej.

Materiały ten charakteryzują się dużą sprężystością i nie ulegają w trakcie snu zbiciu w jednym punkcie, pod wpływem ciężaru głowy człowieka. Oczywiście - w zależności od materiału mamy tutaj różną trwałość, twardość itp.

Poduszki możemy też podzielić na różne rodzaje, w zależności od ich budowy. Ogólnie taki podział wygląda następująco:

 • poduszki o klasycznej formie,
 • poduszki w kształcie litery U,
 • poduszki o dwóch wysokościach krawędzi,
 • poduszki z zakrzywionymi liniami.

Poduszki o klasycznej formie:

Są to poduszki o formie przypominającej zwykłe poduszki, jaśki itp. Wypełnione są najczęściej pianką wysokoelastyczną lub termoelastyczną. Są zwykle dosyć wysokie, łatwo dopasowują się do anatomicznych kształtów naszego ciała.poduszka ortopedyczna London Viscogreen Materasso Doria

Tego typu modele spokojnie nadają się do spania w pozycji na boku i na plecach. Stąd są one bardzo uniwersalne.

W naszej ofercie takie poduszki to:

 • poduszka London - z wypełnieniem pianki zapamiętującej kształty Lazy-Foam, bardzo dobrze podpierającą kręgosłup w okolicy stawów szyjnych,
 • poduszka London Viscogreen - z wypełnieniem z naturalnej pianki termoelastycznej Viscogreen,
 • poduszka London Herbal - której wkład stanowi pianka Herbal-Foam z wyciągu ślazu dzikiej róży, o działaniu kojącym dla skóry.

Poduszki w kształcie litery U:

Poduszki w tym układzie są bardziej anatomicznym rozwiązaniem niż poduszki w klasycznej formie i są z pewnością nieco niższe. Stąd najczęściej takie rozwiązania wybierają kobiety.

Powierzchnia takiej poduszki jest specjalnie wyprofilowana w kształcie litery U, z zagłębieniem w środku i podwyższeniem krawędzi. Dużo lepiej taka poduszka podpiera szyjny odcinek kręgosłupa u człowieka.

Poduszki o dwóch wysokościach krawędzi:

poduszka paris herbalJest to odmiana poduszki w kształcie litery U. Tak samo poduszka ma wgłębienie na środku - taką "nieckę" na głowę człowieka, tylko w przypadku krawędzi poduszki - jedna jest wyższa, a druga niższa. To pozwala lepiej dopasować poduszkę do swojej wysokości i anatomicznej budowy. Jest to więc jedno z najbardziej ergonomicznych rozwiązań w dziedzinie poduszek.

Doskonale taka poduszka nadaje się do spania na boku i na plecach.

W naszej ofercie tego typu rozwiązania są bardzo popularne. Ofertę stanowią:

 • poduszka Paris,
 • poduszka Paris Viscogreen,
 • poduszka Paris Herbal,
 • poduszka Termopur (poduszka z atestem wyrobu medycznego).

Poduszki z zakrzywionymi liniami:

poduszka MadridSą to specjalistyczne poduszki, które w jednej z krawędzi mają wyprofilowane miejsce na szyję, dzięki czemu trochę działają jak kołnierz ortopedyczny. Idealne do spania na plecach - po prostu trzymają ramiona i głowę na swoim miejscu, aczkolwiek nadają się też do spania na boku.

W  naszej ofercie znajdziecie Państwo tylko jedną taką poduszkę i jest to poduszka Madrid.

 

Pamiętajcie Państwo - że wybierając poduszkę, również należy się na niej kłaść i ją przymierzać do siebie. Jest to bardzo ważne, bo źle dobrana poduszka może doprowadzić do nienaturalnego skręcenia kręgosłupa szyjnego, a tym samym do bolesnego napięcia mięśni, jakie go otaczają. I wtedy wyglądamy jak "robot".

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą poduszek i oczywiście do osobistego przymierzenia się do konkretnego modelu.

 

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • tomekignacik

  Poduszki te dają niesamowitą wygodę osobom które cierpią na różnego rodzaju schorzenia pleców, zobacz ofertę sklepu pomocedlaseniora.pl a sam się przekonasz jak niskie ceny moga być na tego typu artykuły.

 • Gość: [Dariusz] 95.160.190.*

  Ja osobiście od zawsze miałem mniejsze lub większe problemy ze snem. Dlatego zdecydowałem się na poduszkę profilowaną senpo.pl/poduszki/poduszki-profilowane które zapewniają komfortowe spanie. Teraz już wiem co to oznacza wyspać się :)

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci