Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Łóżka kontynentalne - coś dla koneserów spania

doria24

Łóżko może przyjąć różną postać. Jednak niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem są tzw. łóżka kontynentalne, najczęściej spotykane na wyposażeniu dobrej klasy hoteli.

Łóżko kontynentalne.

Generalnie, łóżko kontynentalne składa się z trzech rodzajów materaców:

  • materaca sprężynowego na drewnianej ramie, do której przykręca się nogi i ewentualnie wezgłowie, a który zastępuje tutaj jednocześnie korpus i stelaż pod materac,
  • materaca głównego - najczęściej kieszeniowego,
  • materaca typu topper - inaczej materaca nawierzchniowego z pianki lub lateksu.

Należy zwrócić tutaj uwagę, iż z reguły tego typu rozwiązania mają powierzchnię spania położoną dosyć wysoko. Natomiast stworzona kombinacja materaców sprawia niesamowite wrażenie lekkości podczas snu i pozwala o wiele lepiej wykorzystać możliwości zakupionego np. wcześniej materaca.

Część producentów "wymusza" zakup określonego zestawu (jak np. firma Hilding), aczkolwiek większość producentów pozwala komponować tego typu rozwiązania do własnych, indywidualnych potrzeb. Wprawdzie nie są to tanie rozwiązania, ale z pewnością warto się nim zainteresować.

Rynek wymusił też powstanie modeli z dodatkowymi funkcjami, jak np. pojemnikami na pościel, regulacjami elektrycznymi, jednak najlepszym rozwiązaniem jest tutaj klasyczny układ bez dodatkowych funkcji. 

Łóżka kontynentalne firmy Materasso.

W naszej ofercie, a tym samym ofercie firmy Materasso znajdziemy różne rozwiązania, w zależności od potrzeb indywidualnych.

Każde z wymienionych niżej modeli wezgłowia, może być połączone z różnym rodzajem materaca bazowego, który omówimy przy okazji prezentacji łóżek.

Łóżko kontynentalne Atlas.

Łóżko kontynentalne Atlas Warszawa DoriaŁóżko Atlas to przede wszystkim wezgłowie o lekko pochylonym kształcie, pikowane w diament i dosyć miękie w oparciu. Jest dosyć wysokie ( h=100 cm) i grube (24 cm), co wydłuża długość całego łóżka ale gwarantuje solidne oparcie np. przy czytaniu. Na prezentowanym zdjęciu materac bazowy stanowią dwa materace na ramie z wkładem typu bonell i wysokości 22 cm. Jest to klasyczna podstawa łóżka. Na materac bazowy nakładamy jeden z naszych materaców oraz topper. My polecamy do tego typu rozwiązań materac Premium Bio-Ex, ponieważ materac nawierzchniowy jest już w niego wbudowany, a jego rodzaj możemy tutaj wybrać w zależności od potrzeb.

Łóżko kontynentalne Avoir.

Łóżko Avoir z kolei, to proste, bardzo wysokie (h=150 cm) wezgłowie, również pikowane w diament,łóżko kontynentalne Avoir dodatkowo zdobione guzikami. To wezgłowie bardzo dobrze współpracuje z boxspringiem - materacem na ramie drewnianej z wkładem sprężyny bonellowej pięciozwojowej, który ma wysokość aż 32 cm. Dlatego pamiętać tutaj należy, aby nie przesadzać z wysokością pozostałych materaców. 

Bardzo dobrym połączeniem będzie tutaj zastosowanie naszego materaca Primator Bio-Ex Luxus wraz z topperem np. z pianki termoelastycznej. Otrzymamy w ten sposób efekt tzw. łóżka wodnego, z efektem dopasowywania się do anatomicznych kształtów naszego ciała. 

Łóżko kontynentalne Bellatrix.

Bellatrix to proste wezgłowie z charakterystycznymi pionowymi przeszyciami. Bardzo dobrze komponuje się w pomieszczeniach utrzymywanych w nowoczesnym, prostym stylu. Samo wezgłowie jest wysokie na 120 cm. Na prezentowanym zdjęciu wezgłowie skomponowano z bardziej funkcjonalnym boxspringiem, który tym razem składa się z dwóch części: skrzynek na pościel i materaców bonellowych stanowiących jednocześnie pokrywę pojemników. Dlatego przy tym rozwiązaniu należy wybrać dwa odrębne materace sprężynowe lub jeden materac piankowy.

Łóżko kontynentalne z pojemnikami Bellatrix

Łóżko kontynentalne Gemini.

Ponieważ zagłowie Gemini jest dosyć wysokie (150 cm), to radzimy je stosować z boxspringiem o wysokości 32  lub nawet 42 cm. To łóżko po prostu uwielbia wysokość. Cechą charakterystyczną tego modelu jest podział wezgłowia na wyraźne, duże kwadraty, które doskonale komponują się w nowoczesnych pomieszczeniach.łóżko kontynentalne Gemini

Łóżko kontynentalne Helia.

Puszyste, wysokie wezgłowie (120 cm) z podwójną lamówką, daje poczucie przytulnej miękości. Dodatkowo delikatne, regularne pikowania są dodatkowo zdobione guzikami. Na zdjęciu w połączeniu z boxspringiem o wysokości 32 cm, który jest wprost idealne do tego typu wezgłowia. 

łóżko kontynentalne Helia

 

Łóżko kontynentalne Libra.

łóżko kontynentalne LibraKlasyczny boxspring połączony tutaj został z miękim, wysokim na 120 cm wezgłowiem o ponadczasowym designie wyrażonym w delikatnym pikowaniu w jednym rzędzie, zakończonym guzikami. Oczywiście do wezgłowia można tutaj zastosować inne typy naszych boxspringów, w zależności od indywidualnych potrzeb Klientów. My lubimy łączyć to łóżko z naszym materacem Komodor Bio-Exuzyskując miękość łóżka niczym spanie na chmurce.

Łóżko kontynentalne Mirach.

Jest to jedno z najbardziej ekstrawaganckich rozwiązań na rynku. Bardzo ciekawe pikowanie to jedno, alełóżko kontynentalne Mirach drugie to sam kształt wezgłowia. Wezgłowie Mirach jest szersze u dołu i zwęża się ku górze. To niecodzienne rozwiązanie nadaje tonu nowoczesności połączonej z elementami kubizmu. Dlatego idealnie komponuje się z boxspringiem 20 cm i wysokim materacem np. materacem termoelastycznym Thermosilver.

Wysokość wezgłowia wynosi 130 cm.

Łóżko kontynentalne Oslo.

łóżko kontynentalne z regulacją elektryczną Oslo
Oslo 
to model wezgłowia do łóżka kontynentalnego dla ludzi preferujących surowy styl skandynawski. Wykonane na bazie drewna, podkreśla swój styl oryginalnym i niepowtarzalnym rysunkiem przekroju drewna. Na użytek tej prezentacji użyto kolejnego, specyficznego boxspringu, jakim jest boxspring z elektryczną regulacją podgłowia i podnóżka. Taki boxspring też składa się z dwóch części: dolnej skrzyni ukrywającej silniki elektryczne i siłowniki. Górna część to materac na ramie, a raczej odrębne kawałki materaca, które przy pomocy elektryki można ustawiać pod różnym kątem, jak zwykły stelaż elektryczny. W przypadku tego rozwiązania wskazane jest użycie dwóch rodzajów materaców lateksowych lub piankowych bez udziału maty kokosowej. Polecamy tutaj nasz naturalny materac termoelastyczny Viscogreenktóry można zamówić inny dla Pani, a inny dla Pana.

Łóżko kontynentalne Sirius.

Jeżeli komuś nie odpowiada proste, drewniane wezgłowie Oslo, ale nadal chce utrzymać w swojej sypialni prostotę stylu skandynawskiego, to model Syrius jest tutaj rozwiązaniem. Podobnie, jak poprzedni model idealnie komponuje się z boxspringiem regulowanym elektrycznie. Ale oczywiście warto pomyśleć nad rozwiązaniami klasycznymi. W szczególności dobrze komponuje się z boxspringiem 20 cm i wysokim materacem np. materac Grand Prestige. 

łóżko kontynentalne regulowane elektrycznie Sirius

Łóżko kontynentalne Vega.

Łóżko Vega tworzą eleganckie prostokąty, które tapicerowane są każdy z osobna, a następnie mocowane do ramy wezgłowia. Ponieważ wezgłowie jest wysokie na 130 cm, to doskonale komponuje się z wysokimi boxspringami, np. tak, jak na zdjęciu z boxspringiem 32 cm. Idealnym rozwiązaniem jest też tutaj zastosowanie materaca typu materac Amerika i toppera z pianki termoelastycznej lub pianki polargel.

 03_vega_11

Łóżko kontynentalne Velorum.

Łóżko kontynentalne Velorum to najbardziej klasyczne wezgłowie gęsto pikowane guzikami. Wysokie na 120 cm, bardzo dobrze komponuje się z każdym modelem boxspringów.

03_velorum_1

 

Każde wezgłowie do naszych łóżek kontynentalnych oczywiście możemy wykorzystać do produkcji klasycznych łóżek tapicerowanych. Boxspringi można też wyposażyć np. w wbudowane sejfy na biżuterię, czy w stację dokującą dla iPada/iPhone z funkcją odtwarzania muzyki, a modele regulowane elektrycznie w moduł sterowania przy pomocy smartphone'a. Ale to już drobne detale...

 

Łóżka typu kontynentalnego tworzone są także przez naszą szanowną konkurencję, a na szczególną uwagę zasługują tutaj łóżka firmy Hilding i Tempur. Bardzo dobrą jakością i mnogością rozwiązań charakteryzują się łóżka firmy MK Foam Koło, firmy Relaks. Natomiast zupełnie inną ligą są tutaj łóżka szwedzkiej firmy Hästens - oficjalnego dostawcy dworu królewskiego Szwecji, ręcznie wykonywane na specjalne zamówienia.

 

Jedno jest pewne - jeżeli poszukujecie naprawdę wygodnych łóżek, najlepiej bez żadnych dodatkowych funkcji, poza regulacajmi elektrycznymi, to warto zainteresować się łóżkami kontynentalnymi.

A że lubimy jednak łóżka z pojemnikami na pościel, to mamy dla Was niespodziankę. Od 12 listopada możecie już kupować tzw. łóżka bezramowe z pojemnikiem na pościel. W salonie wystawiliśmy już łóżko Corona typu kontynentalnego z pojemnikiem na pościel, w tkaninie Novel 03 Beige.

Łóżko Corona kontynentalne z pojemnikiem na pościel tkanina Novel 03 Beige dostępne w firmie Doria Materace i Łóżka w Warszawie.

Zapraszamy na naszą stronę internetową na której możecie się zapoznać z naszą ofertą łóżek i tkanin używanych do ich produkcji.

serwis z materacami łóżkami i poradami firmy Doria

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Berbeć] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Piękne łóżka! Choć ja musiałem kupić mebel modułowy - za mała sypialnia...

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci