Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Materac na upalne dni

doria24

Tytuł wydawać się może śmieszny - materac na upalne dni. A co tu maja do materaca upalne dni? Spróbujcie sobie odpowiedzieć sami, czy Wasz materac aby w letnie, upalne dni, aby nieco nie "dogrzewał" nas od spodu, nie dawał uczucia leżenia na mokrym pokrowcu. Niby głupie pytanie, ale jak sobie zdamy sprawę, że latem materac wykonuje nam dywersję na naszym ciele, to zrozumiemy, jak bardzo jest to ważne.

Materac na upalne dni.

Nie czarujmy się - materace nigdy nie mają takiej super, ekstra wydajnej wentylacji, że unikniemy tego problemu. Jednak dzięki zdobyczom cywilizacyjnym, także w dziedzinie materaców znalazły się rozwiązania znacznie ograniczające tego typu "doznania".

Z pewnością dobrym rozwiązaniem są tu wszelakiej maści materace piankowe z pianki wysokoelastycznej HR i zwykłej poluteranowej. Dzięki swojej strukturze zapewniają znacznie lepszą wentylację niż materace z udziałem lateksu, czy pianek termoelastycznych (z pewnymi wyjątkami, o których pisaliśmy już wcześniej).

Jednak nawet tutaj są lepsze i gorsze rozwiązania.

W przypadku pianek wysokoelastycznych takim najlepszym rozwiązaniem są pianki z udziałem żelu fizjologicznego. Wykonuje się je różnie - czasami jest to po prostu wtopiony na powierzchni płat żelu, bądź jest to żel zmieszany z innymi półproduktami w momencie wytwarzania pianki. I przykładem takiej pianki u nas jest pianka Polargel.

Pianka Polargel.

Piana ta jest efektem takich właśnie badań nad ograniczeniem nagrzewania się powierzchni materaca. Jak wykazują bowiem badania naukowe, nawet o 0,5 st. C niższa temperatura na powierzchni materaca pomaga na głębszy spokojniejszy sen.

Generalnie jest pianka wytwarzana jak wszystkie pianki wysokoelastyczne, z tym, że zastosowano tutaj domieszkę żelu fizjologicznego. Uzyskano dzięki temu otwartą strukturę komórek, a sam żel ma właściwości regulujące różnicę temperatur.

Stosujemy go np. w naszym materacu Polargel Comfort - gdzie od strony tzw. "letniej" zastosowano wkład z tej piany o wysokości 6 cm. Aby materac mógł służyć nam przez cały rok, z drugiej strony zastosowano już bardziej tradycyjną, ale jednocześnie bardzo komfortową i sprężynującą piankę NightFly.materac Polargel Comfort Materasso Doria Warszawa

Nie bez wpływu jest tu też fakt, że zastosowany pokrowiec Lyocell - całkowicie i naturalnie antybakteryjny, jest dodatkowo materiałem wiążącym wilgoć wydzielaną z ciała i szybko schnącym, co zapewnia też odpowiednią higienę. Nadmiar ciepła zgromadzonego w materacu wydalany jest tutaj przy pomocy pasa wentylacyjnego 3D.

Oczywiście - jest to tylko przykład tego, co możemy wykorzystać. Pamiętać tylko należy, że materac ten jest bardzo miękki.

Materace termoelastyczne na upały.

Generalnie największą wadą materaców termoelastycznych jest nagrzewanie się powierzchni materaca w upalne dni. W zasadzie powinno stosować się je w pomieszczeniach klimatyzowanych, ponieważ wtedy wykorzystujemy ich właściwości w 100%. Ale pewno tego to nie usłyszycie przy zakupie... Jednak świat też idzie do przodu i tutaj też znajdziemy rozwiązania, które ograniczają to negatywne działanie materaca w naszym klimacie.

Pierwszym przykładem jest tutaj piana Thermosilver, która pochodzi ze słonecznej i ciepłej Italii. Stosujemy ją w naszym materacu Thermo Silver o którym możecie poczytać na naszym blogu w artykule dostępnym pod tym linkiem.

Do naszej oferty wprowadziliśmy też nową piankę - thermogel.

Pianka Thermogel

Pianka tego typu to zmodernizowana pianka Polargel, która uzyskała dodatkowo zdolność termoregulacji. Zawarte w niej mikrokapsułki potrafią przechowywać ogromną ilość energii cieplnej. Dzięki tej właściwości pianka taka potrafi schładzać organizm w momencie jego przegrzania i odwrotnie - w przypadku spadku temperatury ciała, oddawać zmagazynowane ciepło. Daje to najbardziej optymalny komfort termiczny dla śpiącego człowieka.

Przykładem materaca w naszej ofercie jest materac Thermogel, który prezentujemy na naszej stronie pod tym linkiem

materac_Thermogel

To takie krótkie przedstawienie rozwiązań w temacie materaca na upalne dni, który nie będzie naszym wrogiem, leczy przyjacielem naszym.

My jak zwykle zapraszamy do naszego salonu i na naszą stronę internetową. Mamy nadzieję, że ten bardzo krótki artykuł pomoże Wam w wyborze odpowiedniego materaca, a tym samym poprawienia jakości swojego życia.

salon materace warszawa Doria - Materace Inspirowane Naturą

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Wiola] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jeśli posiadamy dobrej jakoś materac senpo.pl/materace/materace-140x200/ w naszej sypialni to musimy wiedzieć, że właśnie zapewniamy sobie dobry i zdrowy sen. W upalne dni jak to bywa, nasze ciało jest bardziej zmęczone. Wtedy odpoczynek na takim materacu daje wiele możliwości, aby się zregenerować.

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci