Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Nasze łóżka tapicerowane - prezentacja

doria24

isiaj postanowiliśmy nieco pochwalić się swoimi łóżkami tapicerowanymi. Wprawdzie nie jest to cała nasza oferta, ale kilka deli zaprezentujemy jednak. Myślę, że warto tu wstępnie wspomnieć o dobrej klasy tkaninach, które używa się do produkcji.

Łóżka tapicerowane

Na początku trzeba wspomnieć, że nasze łóżka tapicerowane oferujemy zawsze w dwóch opcjach:

  • z pojemnikiem na pościel,
  • bez pojemnika na pościel.

W zasadzie lepszym wyborem jest łóżko bez pojemnika na pościel, ponieważ zapewnia lepszą wentylację dla materaca, ale czasami po prostu musimy wykorzystać każdy cm2 naszego mieszkania w sposób racjonalny, a wtedy pojemnik jest nie do przecenienia.

W przypadku łóżek z pojemnikiem - cena takiego łóżka obejmuje również stelaż pod materac, ponieważ jest to element konstrukcji łóżka. Natomiast w przypadku łóżek bez pojemnika na pościel, cena dotyczy samej ramy łóżka. Dlaczego? Dlatego, że tutaj to Klient decyduje, co chce mieć pod materacem, przy czym powinno się tutaj dobierać stelaż pod materac, którym się dysponuje, bądź też chce się go kupić.

Konstrukcja mebla to płyta meblowa wzmacniana częściowo litym drewnem i płytą OSB, co gwarantuje odporność na zmienne warunki w pomieszczeniu dotyczące wilgotności i temperatury powietrza. Konstrukcja mebla otaczana jest pianką tapicerską i wybraną przez Klienta tkaniną. Poszczególne elementy łączone są przy pomocy trójpunktowych kątowników metalowych, gwarantujących stabilność i solidne przymocowanie.

Łóżka w wersji z pojemnikiem mogą mieć trzy rodzaje konstrukcji:

  • polecana przez nas rama metalowa, z metalowym wspornikiem pośrodku, wyposażona w listwy gięte i siłowniki hydrauliczne, kiedy dostęp do komory jest niczym nie ograniczony,
  • stelaże drewniane, łamane otwierane od frontu przy pomocy siłowników hydraulicznych,
  • stelaże drewniane, otwierane z boku przy pomocy siłowników hydraulicznych.

W każdym naszym łóżku możemy dokonać modyfikacji w postaci:

  • zmiany grubości ramy (do wyboru 5 cm lub 8 cm),
  • zmiany wysokości ramy (standardowo jest to 30 cm, a zmiany są możliwe co 5 cm),
  • zmiany rodzaju nóg,
  • zmiany wysokości wezgłowia (maksymalnie do wysokości 130 cm),
Tyle wyjaśnień technicznych,  a teraz proponujemy przyjrzeć się fotografiom naszych łóżek.
 

Łóżko Claudia Lux

Jest to model łóżka z wygiętym w łuk wezgłowiem, bardzo przyjemnym w opieraniu się np. podczas czytania. Szczególnie dobrze ten model wypada w tkaninie plamoodpornej Infinity. Dostępne jest pod materac 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200, ale wykonujemy też rozmiary nietypowe.

łóżko Claudia Lux

Jak widać na powyższym zdjęciu - łóżko ma wezgłowie pikowane w regularne prostokąty, dosyć wyraziste. Dają one takie poczucie stabilności i pozwalają na swobodne dostosowywanie mebli towarzyszących.

Łóżko Claudia.

To łóżko, to odmiana łóżka Claudia Lux. Różnica polega na zastosowaniu w tym modelu wezgłowia prostego, wysokiego na 100 cm (nie licząc wysokości nóg). Również dostępne jest standardowo pod materace 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 i 200x200 oraz rozmiary nietypowe.

łóżko Claudia

Łóżko Francesca Lux.

Podobnie jak łóżko Claudia Lux łóżko ma wygięte w ergonomiczny łuk wezgłowie o wysokości h=100 cm. Różnica polega na zastosowanym pikowaniu wezgłowia - tutaj mamy do czynienia z gęstą "kostką", która nadaje temu modelowi większą "ekskluzywność".

łóżko Francesca Lux

 

Łóżko Francesca

Łóżko Francesca Lux również posiada odmianę "prostą", która nosi miano łóżka Francesca. Podobnie dostępne jest w różnych rozmiarach, w zasadzie zależnych od potrzeb Klienta. W związku z tym, że łóżko ma wezgłowie proste jest krótsze o 23 cm, od wersji Lux.

03_francesca_1

 

Łóżko Alessia Lux.

Kolejne łóżko z wygiętym w łuk tapicerowanym wezgłowiem. Wezgłowie w tym przypadku pikowane jest w diament, takie romby, które dają oryginalne, designerskie wrażenie.

łóżko Alessia LuxŁóżko Alessia.

I tak, jak zawsze u nas, łóżko Alessia występuje również w wersji prostej.

Łóżko Alessia

Łóżko Chiara Lux

Następny model z wygiętym w łuk wezgłowiem to łóżko Chiara Lux. Wezgłowie w tym przypadku jest przepikowane rzędem guzików.

Łóżko Chiara Lux

Łóżko Chiara.

"Prosta" odmiana poprzedniego modelu łóżka. Mało zdobione pikowaniem, ale naszych Klientów zawsze przyciąga jak magnes.

Łóżko ChiaraOczywiście - prezentowane wyżej łóżka nie stanowią naszej całej oferty. Już wkrótce przedstawimy Państwu nowe wzory i modele łóżek, a zupełnie osobno opiszemy łóżka specjalne - tzw. łóżka kontynentalne. Zapraszamy więc do obserwacji naszego blogu i zadawanie pytań w komentarzach. Z przyjemnością odpowiemy.

Łóżka tapicerwoane warszawa Doria

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci