Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Termoelastyczna pianka Silver - dla Twojego komfortu snu!

doria24

Jakiś czas temu przedstawialiśmy Państwu materace z pianek termoelastycznych i wspominaliśmy wtedy o specyficznym materacu w tej ofercie, jakim jest materac Thermo Silver ("Materac materacowi równy nie jest"). Zobowiązaliśmy się wtedy, że samej piance Thermosilver przyjrzymy się osobno. I dzisiaj realizujemy ten zamiar.

 piana thermosilver Doria Warszawa

 

Piana thermosilver - świeży powiew nowej technologii dla snu.

Nie jest wielkim odkryciem stwierdzenie faktu, że ciało człowieka źle znosi wysokie temperatury. W ogóle, to organizm ludzki działa prawidłowo tylko w bardzo wąskim zakresie temperatur. Dlatego w zależności od pory roku różnie się ubieramy i różnie znosimy to, co przynosi nam Matka Natura. Z pewnością obserwujemy, iż łatwiej znieść nam jest np. niskie temperatury niż bardzo wysokie.

Szczególnie łatwo to zauważyć w sypialni, gdzie przy niskiej temperaturze łatwiej jest nam zasnąć, niż w czasie upałów. Badania naukowe wykazały, że nawet niewielka zmiana temperatury ludzkiego ciała potrafi bardzo negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, prowadząc często do osłabienia układu immunologicznego.

Idąc spać, nie zdajemy sobie nawet sprawy, że nasze ciało podczas spoczynku wydala nadmiar ciepła wytworzony w wyniku całodniowej pracy mięśni. Po pewnym czasie jednak dochodzi do sytuacji, kiedy ta temperatura bardzo się obniża i nasze ciało znowu musi zacząć pracować, aby to ciepło wytwarzać. Stąd bardzo często poruszamy się w nocy w łóżku, często zmieniając pozycję snu. A najlepsza, nocna regeneracja naszego ciała występuje w tej najgłębszej fazie snu, kiedy wszelkie funkcje fizjologiczne ograniczone są do minimum. I właśnie, aby zapobiec wybudzaniu w trakcie trwania tej fazy snu, człowiek skonstruował, wynalazł nowoczesną, termoregulacyjną pianę.

PCM - Phase Materials Change.

Rozpocząć jednak musimy od przedstawienia technologii PCM.

PCM - Phase Materials Change to materiały idealne do odpowiedniego gospodarki termicznej w danym produkcie. Są to po prostu kapsułki powstałe w wyniku rożnego rodzaju procesów chemicznych, które na wskutek zdolności do zmiany swojego stanu fizycznego, gromadzą bądź też uwalniają zgromadzone ciepło. Można śmiało powiedzieć, że najprostszym przykładem takiego działania jest woda/lód, ale ze względu na swoją słabą stabilność i działanie w niskich temperaturach, ma małe zastosowanie. Stąd nauka poszukiwała materiałów działających w wyższych temperaturach.

Tak powstały mikrokapsułki PCM, które zastosowano z kolei w pianie thermosilver. Zatopione mikrokapsułki PCM, zawierające materiał, który na wskutek zmiany temperatury zmienia swój stan stały na stan ciekły i odwrotnie, krystalizuje się, gromadzi lub uwalnia zgromadzone ciepło. Dzięki temu sama piana zachowuje stałą, wewnętrzną temperaturę. Po prostu - powierzchnia materaca w tym momencie się nie nagrzewa, dając odpowiedni mikroklimat na powierzchni materaca.

Sama piana dodatkowo jest jonizowana srebrem, dzięki czemu jest całkowicie antybakteryjna. Otrzymujemy w ten sposób materiał o niezwykłych właściwościach dostosowywania się do anatomicznych kształtów ciała i utrzymujących temperature na powierzchni materaca w najbardziej optymalnym zakresie dla organizmu ludzkiego.

Materac Thermosilver.

W naszej ofercie, jako jednej z pierwszych w Europie, pianę thermosilver zastosowano w materacu Thermo Silver. Do budowy tego materaca wykorzystano w zasadzie wszystko, co najbardziej nowoczesne na dziś dzień. Zastosowano właśnie tą innowacyjną piankę termoelastyczną, którą dzisiaj prezentujmy, oraz najbardziej nowoczesne pianki wysokoelastyczne EvoPoreHRC. Stąd jakość tego materaca kłuje w oczy konkurencję.materac Thermo Silver

Materac w odczuciu jest nieco twardy, ale bardzo szybko powierzchnia przybiera kształt odpowiadający krzywiznom śpiącego człowieka i daje naprawdę solidne podparcie. A dodatkowy komfort termiczny pozwala na głęboki sen bez przebudzeń. Same pianki EvoPoreHRC są super wytrzymałe i odporne nawet na niszczycielskie działanie wilgoci.

Zapraszamy do zapoznania się z tym naprawdę wygodnym materacem, który w Warszawie kupisz oczywiście w naszym salonie w dawnym Centrum Jupiter ul. Towarowa 22 lok. F-5.

materace Warszawa? Tylko Doria Materasso

 

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci