Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Przegląd najlepszych firm produkujących materace

doria24

Jest piątek, idzie weekend. A to doskonały czas na szukanie nowego materaca, który zapewni nam o wiele lepszesamopoczucie. Z pewnością będzie to problem spory, ale mamy nadzieję, że nasz blog ułatwia Wam to zadanie. Dzisiaj dla ułatwienia, postanowiliśmy przedstawić Państwu przegląd subiektywny, bo to w końcu nasza osobista opinia, najlepszych producentów, jakich spotkacie w trakcie swoich poszukiwań. Skupimy się tutaj tylko na tych najbardziej popularnych, zarówno polskich (wszakże Polska jest jednym z największych producentów), jak i międzynarodowych firm.

Przegląd producentów materaców.

Nie będziemy tutaj wyróżniać specjalnie któregoś producenta, ponieważ artykuł ma na celu tylko z ogólnym rozpoznaniem sytuacji i marek, w które naszym zdaniem, warto inwestować. Część z tych firm specjalizuje się w konkretnych rozwiązaniach, ale w większości znajdziecie Państwo naprawdę szeroki wybór materaców.

Dla ułatwienia zastosujemy tutaj następującą kolejność przedstawiania:

 • Tempur,
 • Materasso,
 • PerDormire,
 • Hilding,
 • MK Foam Koło,
 • Janpol,
 • SenActive,
 • Hevea,
 • Sembella.

Fabryka Materaców Tempur Seally

TempurTempur to zdecydowany lider w dziedzinie materaców termoelastycznych. W zasadzie to przede wszystkim powinniśmy napisać - prekursor.

Historia firmy sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to naukowcy udoskonalili materiał wynaleziony w latach 70-tych w amerykańskiej NASA, do potrzeb produkcji materaców. W wyniku prac naukowych i fuzji dwóch firm - Fagerdala ze Szwecji i Dan-Foam z Danii, powstała firma Tempur oraz innowacyjny praktycznie do dzisiejszych czasów materiał termoelastyczny - Tempur®.

Firma Tempur dzisiaj to koncern międzynarodowy, działający też w USA, gdzie w stanie Virginia prowadzi ciągłe badania rozwoje nad materiałami stosowanymi do produkcji materaców, oraz wybudowała w stanie Nowy Meksyk nowoczesny zakład produkcyjny.

Firma Tempur specjalizuje się głównie w materacach termoelastycznych o różnych twardościach i rozwiązaniach, podzielonych na trzy kolekcje:

 • Cloud - bardzo mięka,
 • Orginal - średniotwarde
 • Sensation - twardsze.

Niemniej, obok klasycznej oferty materaców, w ostatnim czasie do oferty wprowadzają materace hybrydowe - co akurat jest wynikiem współpracy z firmy Sealy.

Ogólnie - nie są to materace tanie. Są one jednak warte swojej ceny, a wszystko to znajduje oparcie w zastosowanych materiałach. Z pewnością z informacjami od konkurencyjnych firm, iż mają one to samo co Tempur tylko taniej. Najlepiej wtedy nic od takiego osobnika nie kupować, po prostu probuje nas oszukać.

Oczywiście - istnieje wiele naprawdę dobrych materaców termoelastycznych, o naprawdę wysokich parametrach, ale nie są to produkty identyczne z marką Tempur.

 

Fabryka Materaców Materasso Slovakia.

MATERASSOMaterasso to słowacki producent materaców, który jest chyba najbardziej innowacyjną fabryką materaców, wciąż rozwijającą swoją ofertę w oparciu o półprodukty ekologiczne, naturalnie antybakteryjne.

Oczywiście - jest to producent, którego reprezentujemy my, więc szczegółowa ofertę tej firmy znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Firma produkuje materace od 1995 roku, w otoczeniu pięknych, oravskich krajobrazów. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Oravskie Vesele. Zasięg firmy jest na dziś dzień międzynarodowy - produkty tej firmy znajdziecie nie tylko w Polsce i na Słowacji, ale w całej Zachodniej Europy, Środkowej Europy a w ostatnich latach także na obydwu amerykańskich kontynentach.

Oferta tej firmy jest bardzo duża. Znajdziemy tutaj materace w różnych cenach, o różnych parametrach użytkowych i każdy rodzaj: od sprężyny bonellowej, poprzez lateks aż do pianek. Osobiście radzimy się skupić w naszej ofercie na materacach oznakowanych jako wyrób medycznych, oraz wszystkich materacach wykorzystujących naturalne włoskie pianki Biogreen i Viscogreen, oraz szwajcarskie pianki roślinne z kolekcji materaców Swiss. Znajdziecie wtedy Państwo produkty o bardzo wysokiej jakości, za umiarkowaną cenę i dbające o Państwa zdrowie nie tylko pod względem ortopedycznym, ale także zdrowia naszego układu oddechowego i układu nerwowego.

 

Fabryka materaców PerDormire.

perdomireperdomire1perdormireW zasadzie nazwa PerDormire to nazwa kolekcji materaców, którą produkuje fabryka Materassificio Montalese w miejscowości Pistoia w Toskanii, we Włoszech. Dystrybutorem produktów jest czeska firma Machala, która swój oddział ma we Wrocławiu. Wprawdzie Włosi produkują różnego rodzaju materace, ale na rynku polskim firma Machala oferuje jedynie część kolekcji materaców piankowych.

Są to, tak samo jak i produkcja materaców Materasso, doskonałe zamienniki dla Tempura. Z pewnością są to też produkty korzystające z bardziej bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego włoskich pianek.

W ofercie marki PerDormire warto zwrócić uwagę na materac First Class, Gran Sonno Fresh Wash a także materace Mind Impression i Ergomind. Osobiście preferuję z ich oferty materac BioMindPlus.

 

Fabryka materaców Hilding Anders.

hilding1Firma Hilding Anders to międzynarodowy koncern z siedzibą w Malmoe w Szwecji,  produkujący materace m.in. w Polsce, w miejscowości Murowana Goślina (od 2000 roku). Jest to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek materaców w naszym kraju.

Historia marki Hilding to już bite siedemdziesiąt lat produkcji i rozwoju. Swoją historię rozpoczęła od produkcji łóżek w 1939 roku, powiększoną o produkcję materaców. Już w pierwszym roku działalności marka zyskała wysoką renomę swoich produktów. Do firmy Hilding należą też takie marki jak Curem - wysokiej jakości materace termoelastyczne, oraz firma Jensen - znana, norweska marka produktów Premium.

Oferta firmy Hilding jest również szeroka i obejmuje materace sprężynowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne na każdą kieszeń. Naszym zdaniem warto zainteresować się oferta marki Hilding Curem, które są też doskonałym zamiennikiem (co nie znaczy, że lepsze lub takie same) dla marki Tempur.

 

Materace MK Foam Koło

kołoMaterace Koło to chyba najbardziej rozpoznawalna marka polskich materaców z Wielkopolski. Złośliwi, zazdrośni sprzedający powiedzą Wam, że to niemieckie materace. Nic bardziej mylnego - owszem, właściciel jest z pochodzenia Niemcem, ale fabryka to czysto polskie przedsiębiorstwo, które właśnie większość swoich produktów eksportuje na rynki zachodnie.

Złośliwi też wspomną, że gwarancje na materace są krótkie. Owszem - tak jest. Szwankuje tutaj jednak marketing, ponieważ materace tego producenta są trwałe. Oczywiście - jakość odzwierciedla też cena i nie ma się co spodziewać wielkiego po budżetowych materacach. Ale np. materace Medivis Lux, kolekcja materaców dla sportowców TRI4, czy materace lateksowe Talalay to wyroby naprawdę godne uwagi. Jeżeli ktoś szuka tutaj jednak jakości Tempura, to zdecydowanie powinien poszukać gdzie indziej.

Oferta firmy jest bardzo duża, ale nie miejcie złudzeń - całej nigdy i nigdzie nie zobaczycie. Warto jednak szukać, mierzyć i sprawdzać. To do Państwa bowiem należy wybór materaca, który będzie Wam służył. My, jako sprzedający, jesteśmy tylko po to, aby naprowadzić Państwa na odpowiedni wybór.

Można też śmiało powiedzieć, że MK Foam to oferta najszersza na rynku, nie zawsze marketingowa, ale z pewnością godna uwagi.

 

Firma Janpol - polska oferta w materacach.

janpolJanpol - to polski producent materaców, z 25 letnim doświadczeniem. Kiedyś był zdecydowanym liderem rynku, dzisiaj nadal się utrzymuje w czołówce. Liczne nagrody, certyfikaty i atesty wyrobów medycznych świadczą o jakości oferty. Oczywiście - tutaj też nie dorównamy liderom rynku, jak Tempur i czołówka, ale są to z pewnością materace, obok których przejść nie powinno się obojętnie.

Nam osobiście przypadły do gustu materace produkowane z naturalnych pianek Plantpur. Być może dlatego, że sami podążamy za preferencjami rynków zachodnioeuropejskich, które stawiają na bardziej naturalne i ekologiczne rozwiązania. Po prostu - na zachodzie jest większa kultura snu.

W ofercie firmy Janpol znajdziecie jednak też spory wybór materaców na każdą kieszeń i preferencje. Są tutaj doskonałe rozwiązania w materacach sprężynowych, piankowych, lateksowych i termoelastycznych

 

Firma BFM - materace marki SenActive.

senactiveSenActive to dzisiaj jeszcze niszowa marka polskich materacach, powstających tak jak materace Janpol, na Śląsku. Czyli nasz Śląsk, to nie tylko kopalnie, ale także i innowacyjna produkcja.

Oferta firmy obejmuje materace zarówno sprężynowe (jedyny producent korzystający z rewelacyjnej sprężyny X-Coli), ale także materace piankowe (tutaj zdecydowanie możemy polecić materac Exclusive). Jeżeli ktoś szuka produktów aspirujących do jakości marki Tempur, to proponujemy skorzystać z oferty firmy SenActive - linii materaców Outlast. Tutaj znajdziecie tańsze, bardzo zbliżone rozwiązania. Niewątpliwe, podczas poszukiwań materaca, warto zainteresować się ofertą tej firmy.

Materace Hevea

hevea_logoHevea to marka polskich materaców. Pierwotnie firma specjalizowała się w materacach dla małych dzieci, potem w materacach lateksowych (jeżeli ktoś szuka materaca lateksowego, to znajdzie tu największy wybór), a obecnie stawia kroki także w innych rozwiązaniach.

Z pewnością marka godna uwagi, szczególnie przy wyborze materaca lateksowego, aczkolwiek nie zawsze się zgadzamy z jej opiniami. Murem za firmą stoją zdobyte certyfikaty i atesty. Więc? Więc warto przyjrzeć się i tej ofercie.

 

Materace Sembella.

sambella_logo1Marka Sembella należy do grupy Recticel. Od 20 lat marka w Polsce oferuje materace o różnego rodzaju budowie. Najbardziej rozpoznawalne są z pewnością materace z innowacyjnej pianki Bulltex, a nam osobiście podobna się kolekcja ComFeel w wersji hybrydowej - tj. przy połączeniu mini sprężyn kieszeniowych z piankami. Są to dosyć wysokie materace, o dosyć ciekawej budowie.

 

 Oczywiście w Polsce jest wielu małych producentów materaców o różnej renomie. Myśmy podbudowali się markami, które najczęściej spotkacie szukając dla siebie materaca. Osobiście radzimy tylko, aby nie kupować na podstawie zdjęcia i opisu, ale pofatygować się osobiście do wyspecjalizowanych sklepów. Tutaj jest ważne bardzo indywidualne podejście do Klienta, ponieważ ludzi nie da się zestandaryzować. Żaden materac nie ma uniwersalnych zdolności do poprawy naszego życia, a źle dobrany materac może sprawę znacznie pogorszyć i być źródłem problemów ze zdrowiem.

Doria - materace rehabilitacyjne oraz łóżka w Warszawie 

 

 

 

 

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Marta] *.dynamic.chello.pl

  Witam,
  jestem na etapie poszukiwania materaca, interesuje mnie senactive oraz perdormire. Miałam jednak okazję leżeć również na materacu KING firmy włoskiej flexy flex. Ma ktoś może na ten temat jakąś wiedzę bo skąpo dosyć w internecie?

 • Gość: [Jakub] *.play-internet.pl

  Witam,

  Zachecony waszym blogiem postanowiłem sprawdzić materace materasso. Ponieważ mam problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa w sklepie testowałem model viscogreen lux h3 ale wydawał mi się twardy. Ważę 90kg przy 187cm. Spróbowałem też tempur i to inna bajka. Natomiast położyłem się też na materacach perdemino i curem exe i naprawdę rewelacja - obydwa naprawdę przypadły mi do gustu. Czy możecie polecić jakieś modele zbliżone komfortem? Czy trzeba jednak wydać minimum 4 tys na fajny materac?

 • Gość: [Marek] *.icpnet.pl

  Nie trzeba wydawać tyle kasy na materac. Ja mam materac hilding i jestem bardzo zadowolony.

 • Gość: [Wojtek] *.adsl.inetia.pl

  Fajny przegląd, trochę mi rozjaśnił sytuację w świecie materacy.

 • Gość: [Radek] 95.160.190.*

  Ogólnie ja bardzo lubię materace nawierzchniowe ale tylko z senpo.pl/materace/materace-nawierzchniowe gdyż cenię sobie jakość wykonania i dobry sen. Jeśli zainwestujemy w dobrej jakości materac to na pewno zwróci się to nam z nawiązką, gdyż będziemy wstawać po prostu wypoczęci.

 • Gość *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Przegląd rzeczywiście pomocny, ale kolejność na pewno nijak się ma do panującej sytuacji rynkowej. W Polsce jest kilku dużych wiodących graczy jak np.: Koło, Sembella, Hilding czy Janpol.

 • Gość: [Kania89] *.koba.pl

  Uważam, że wybór odpowiedniego materaca do spania jest kluczowy, w końcu w łóżku spędzamy kilka godzin dziennie :)

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci