Menu

Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów

Blog tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie materaców, łóżek i wszystkiego, co służy dla komfortowego snu. Bez zbędnych reklam, ale za to konkretna prawda.

Ku zgodzie w sypialni - materac dla Niej i dla Niego w jednym

doria24

W sypialni powinna panować zgoda i szacunek. Także w temacie wyboru odpowiedniego materaca. Kiedyś wymagało to pewnych kompromisów, najczęściej ze strony przedstawicieli płci męskiej, ale dzisiaj nie jest to już absolutnie żadna konieczność. Dzisiejsze materace bowiem potrafią łączyć w sobie dwie twardości, w ramach tzw. materaców partnerskich. Co to jest, jak to funkcjonuje przeczytacie o tym poniżej.

Ku zgodzie w sypialni - materace partnerskie dla Niej i dla Niego w jednym.

 Mimo, że nasza cywilizacja homo sapiens sapiens dąży wciąż do równouprawnienia, standaryzacji Człowieka, to jednak różnimy się znacznie i budową, i masą ciała. O ile komuś to nie przeszkadza, że Partner/Partnerka jest nieco innej budowy, to przy zakupie materaca najczęściej stanowi to poważny problem. Nie jest żadnym odkryciem, że osobnik o większej masie ciała, powinien mieć materac twardszy, bardziej stabilnie podpierający, a osoba lżejsza bardziej miękki, elastyczny i sprężysty. Dotąd były w zasadzie dwa wyjścia z tej sytuacji, ale obydwa rozwiązania miały poważne wady.

Pierwsza metoda, to oczywiście kompromis. Bądź wybranie czegoś pośrodku, lub w wersji bardziej drastycznej, poświęcenie się przez jedną ze stron. Tylko stwarza to problem, iż jedna z osób po prostu nie będzie się wysypiać. A skutki niewysypiania są bardzo niebezpieczne dla związków. Brak snu prowadzi do dekoncentracji, nerwowości i skłonności do konfliktów. Nie darmo mówi się, że wyspani mogą więcej, a ich życie jest piękniejsze. 

Druga metoda, to kupowanie dwóch osobnych materaców. Ok, można i tak. Tylko problem pojawia się np. przy wymiarze materaca 140x200 i mniejszym. Szerokość materaców 70 cm i mniej, to stanowczo za mało dla człowieka na spokojny, komfortowy materac. Problemem przy wszystkich szerokościach materaców jest też ograniczona możliwość dobrania materaców o różnych twardościach, ale tych samych wysokościach. No i największy problem, to "wąwóz" pomiędzy dwoma materacami, który z czasem będzie się jeszcze bardziej pogłębiać. Wcześniej, czy później powstanie konieczność wyrównania tego miejsca np. topperem - nakładką na materac, która jest dosyć kosztownym zakupem. I dodatkowo niweluje często dobroczynne działanie materaców, które znajdują się pod nią. 

Dlatego warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Coraz częściej w sklepach znajdziecie bowiem materace partnerskie, tj. takie w których połowa po prawej stronie ma inna twardość, a po lewej stronie inną twardość. Dzięki temu unikamy problemu wąwozów, nie ma potrzeby kompromisów, a jeden materac tak samo służy osobie cięższej, jak i lżejszej. Uzyskuje się to poprzez trwałe łączenie klejem dwóch materiałów o różnych twardościach. Proszę się nie obawiać - łączenia te są bardzo trwałe i praktycznie nie ma możliwości, aby doszło do "podziału" w trakcie użytkowania.

Gdzie takie materace znaleźć? Wiele firm posiada takie rozwiązania w swojej ofercie, aczkolwiek nie zawsze w sklepach potrafią to uzmysłowić Klientom. W naszej firmie opieramy się na materacach firmy Materasso, a ponieważ podchodzimy do Klienta profesjonalnie, to staramy się zawsze Klientom podpowiadać to rozwiązanie. 

Przykładem materaca partnerskiego w naszej ofercie, jest materac VISCOGREEN LUX. Materac ten wykorzystuje tutaj dwie pianki wysokoelastyczne, o identycznej gęstości (40 kg/m3) ale różnym indeksie twardości. Dwa monobloki włoskiej, naturalnej pianki BIOGREEN zostały ze sobą połączone szwajcarskim klejem Simalfa, a następnie na całość doklejona została piana termoelastyczna Viscogreen. Wyraźnie twarda, ale jednocześnie idealnie amortyzująca naciski na ciało jedna strona, i o wiele bardziej elastyczna druga strona to idealne rozwiązanie dla par nawet o bardzo dużej różnicy masy ciała. 

materac partnerski VISCOGREEN LUX Doria Materasso Warszawa

Wśród materaców partnerskich w naszej ofercie znajdziecie też Państwo materac NATUR BIOGREEN, oraz materac TERMOPUR COMFORT. Warto zapoznać się z tymi materacami, ponieważ ich budowa gwarantuje iż nie czujemy łączenia, natomiast odczucie różnic twardości. 

 

materac partnerski TERMOPUR COMFORT Doria Materasso WarszawaOczywiście - konkurencja nie śpi i w swojej ofercie takowe materace też ma. Wystarczy tylko wspomnieć o polskiej firmie MK Koło, oraz o materacach firmy Sen Active.

A my zapraszamy Państwa do naszej firmy osobiście, a jeżeli macie za daleko radzimy poszukać kontrahentów firmy Materasso na stronie firmowej. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • doria24

    Szanowni czytelnicy - komentarze na blogu są jak najbardziej mile widziani, ale tego typu wpisy, jak dzisiaj od konkurencyjnych firm, będą natychmiast usuwane. Po pierwsze - można poprosić o umieszczenie takiego wpisu, po drugie już raz prosiliśmy - link jest dozwolony, jeżeli ktoś się pofatyguje i coś od siebie napisze dla ludzi, którzy szukają materaców. Wpisy dyskredytujące wszelką konkurencję są niemile widziane - nie umiesz inaczej zadbać o swoją sprzedaż, to tutaj powstrzymaj się od kretyńskich wpisów. Wpis z firmy SEMBELLA, którą poważamy, został dzisiaj usunięty, ponieważ poza reklamą swojej sieci dystrybucyjnej, do zawartości bloga nie wnosi nic. Jest to więc żerowanie na czyjejś pracy.

© Królestwo snu - kompedium wiedzy dla śpiochów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci